Sprawdzone sposoby na oczyszczanie twarzy

Powstawanie zmarszczek i przebarwień na twarzy ma duży związek z nieodpowiednią pielęgnacją skóry. Natomiast odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy polega na jej dokładnym oczyszczaniu. Wiele osób zastanawia się jak oczyścić twarz, aby było to wykonane w sposób odpowiedni. Sposobów jest wiele. Począwszy od metod domowych, jak również tych wykonywanych w gabinetach kosmetycznych.

Zabieg oczyszczania twarzy

Odmładzanie twarzy to przede wszystkim odpowiednie oczyszczenie. Obecnie na rynku do dyspozycji jest wiele zabiegów, które umożliwiają rzetelne oczyszczenie twarzy. Do zabiegów tych należy w szczególności zaliczyć mikrodermabrazję, laserowe oczyszczenie twarzy, jak również oczyszczanie twarzy kwasami. Aczkolwiek wszelkie zabiegi odmładzające na twarz powinny być dostosowane do rodzaju naszej skóry.

Reasumując, jeżeli zdecydujemy się na zabieg oczyszczania twarzy kwasami, to ważne jest odpowiednie dobranie kwasu do naszej cery. Bowiem dla przykładu kwas salicylowy będzie pożądany u osoby ze skłonnościami trądzikowymi. Natomiast kwas migdałowy dla osoby z cerą wrażliwą. Z kolei kwas glikolowy będzie odpowiedni dla osób z bliznami na twarzy, bądź wszelkiego rodzaju przebarwieniami.

Natomiast zabieg oczyszczania twarzy metodą lasera będzie przeznaczony dla osób o każdym rodzaju cery. Zarówno tej trądzikowej, jak i wrażliwej. Powoduje on, iż oprócz dokładnego usuwania zanieczyszczeń, usuwane są także zaskórniki, martwe naskórki, jak również łojotok. W związku z czym wystarczy nawet jeden zabieg, aby skóra wreszcie wyglądała młodo i witalnie. Aczkolwiek warto go powtórzyć raz na trzy miesiące. Zabieg ten nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Z kolei mechaniczne oczyszczanie twarzy polega na mechanicznym ścieraniu martwego naskórka. Zabieg ten nazywany mikrodermabrazją. Do celu tego wykorzystuje się specjalną głowicę, która pokryta jest specjalnymi kryształkami. Dzięki czemu usunięty naskórek umieszczony zostaje w maszynie. Jest to metoda bezpieczna i przeznaczona dla każdego rodzaju cery.

5 komentarze do Sprawdzone sposoby na oczyszczanie twarzy

 1. ulaa pisze:

  Ja nie mam niestety takiego sprawdzonego sposobu na oczyszczanie twarzy, kwasy mnie uczulają, a lasera się boję.. znacie jakiś zamiennik??

 2. Majka pisze:

  Ula a taki zabieg z ultradźwiękami, słyszałam, że jest przeznaczony dla alergików :*

 3. Hello pisze:

  Nie stosowałam jeszcze takich zabiegów oczyszczających twarz, wolę stosować takie domowe, np. olejki lub maseczki

 4. AlinA pisze:

  Jaka cena ok takiego laseruu’?!@@@

 5. wiki pisze:

  Sprawdzałam ceny, to zwykle od 400 do 1500 się kształtują za takie zabiegi odmładzające twarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *