Leczenie zmian skórnych takich jak ŁUPIEŻ PSTRY

Łupież pstry – leczenie tej przypadłości to proces długotrwały, wymagający samodyscypliny i determinacji. Pokrywające skórę plamy potrafią szybko obejmować coraz większą powierzchnię ciała, a towarzyszące im uczucie suchości, świąd oraz olbrzymi dyskomfort potrafią skutecznie uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie. Istnieją jednak nie tylko leki, ale również specjalne kosmetyki, czyniące leczenie łupieżu pstrego dużo prostszym.

Łupież pstry – jak leczyć zmiany na skórze?

kobieta kremuje rękęJak leczyć łupież pstry możemy dowiedzieć się przede wszystkim dzięki wizycie u lekarza dermatologa. Jednak jeśli zmiany nie są jeszcze mocno zaawansowane, warto rozpocząć leczenie od stosowania pielęgnacji zewnętrznej – specjalnych kremów, emulsjii lub maści. Największą skuteczność wykazują:

Kluczem do efektywnego leczenia jest sysytematyczność – jednorazowe zastosowanie najskuteczniejszego nawet preparatu nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Jeśli choroba jest bardziej zaawansowana i pielęgnacja zewnętrzna nie jest wystarczająca, należy rozpocząć kurację wewnętrzną. Obejmuje ona zażywanie leków przeciwgrzybiczych w postaci tabletek.

Leczenie łupieżu pstrego środkami doustnymi

Pityver skuteczny na łupiez pstryLeczenie łupieżu pstrego lekami w postaci tabletek wykazuje dużo większą skuteczność. Kapsułki na receptę zawierające m.in itrakonazol pozwalają pozbyć się choroby na dłużej, choć wymaga to dużej systematyczności i przestrzegania kilku zasad. Zachowanie higieny to podstawa w leczeniu choroby jaką jest łupież pstry – leczenie wymaga nie tylko mycia skóry specjalnymi środkami, ale także częste pranie ubrań i ręczników. Stosowanie tych zasad w połączeniu z kuracją wewnętrzną daje najlepsze rezultaty i najefektywniej zapobiega nawrotom. Należy jednak pamiętać, że leki przeciwgrzybicze mogą wywołać skutki uboczne, konieczna jest więc wizyta u lekarza dermatologa oraz poinformowanie go o wszelkich przebytych chorobach, alergiach oraz ogólnym stanie zdrowia.

Nie wszystkie plamy na skórze to łupież pstry – czym leczyć więc zmiany, jeśli nie jesteśmy pewni czym dokładnie są? Zdecydowanie nie należy zażywać żadnych leków na własną rękę. Należy obserwować skórę i jak najszybciej udać się na konsultację dermatologiczną. Jeśli lekarz potwierdzi, że to łupież pstry – leczenie warto rozpocząć od kuracji zewnętrznej. Warto pamiętać, że schorzenie to spowodowane jest grzybem rodzaju Malassezja. Poza tradycyjnym leczeniem, należy więc zadbać o ogólną poprawę kondycji całego organizmu. Zdrowa, zbilansowana dieta, regularna aktywność fizyczna oraz picie większej ilosći wody może pomóc zwiększyć odporność organizmu, który będzie w stanie samodzielnie poradzić sobie z niektórymi dolegliwościami. Leczenie łupieżu pstrego wymaga dużo samodyscypliny, regularnego stosowania kosmetyków i leków, należy jednak pamiętać, że nawet po najbardziej rygorystycznej kuracji może wystąpić nawrót choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *