Oczyszczanie jelit ze złogów

Jelita, a zwłaszcza jelito grube, często mogą być zanieczyszczone przez tak zwane kamienie kałowe. W jaki sposób można przeprowadzić oczyszczanie jelit ze złogów?

Kamienie kałowe tworzą się zazwyczaj na skutek niewłaściwej diety, ubogiej w warzywa i owoce oraz inne produkty zawierające błonnik. Odkładaniu się tego typu złogów sprzyja również brak aktywności fizycznej. Obecnie wiadomo, że codzienna dawka ruchu aktywizuje ruchy robaczkowe, co zapobiega nie tylko powstawaniu kamieni kałowych, ale także standardowym zaparciom. Dlatego na występowanie złogów najbardziej narażone są osoby, które z powodu chorób muszą stale leżeć. W takich przypadkach konieczne bywa nawet operacyjne usuwanie kamieni, ponieważ ich wielkość uniemożliwia naturalne usuwanie. O popularnej operacji na złogi jelitowe przeczytasz tutaj.

Na szczęście w standardowych przypadkach stosuje się po prostu oczyszczanie jelit ze złogów. Polega ono przede wszystkim na zmianie jadłospisu na znacznie zdrowszy. Wprowadza się produkty bogate w błonnik, zazwyczaj są to owoce i warzywa w stanie surowym, jednak niekiedy stosuje się w tym celu także suszone śliwki. Wskazane są również takie artykuły jak kiszone ogórki, kapusta czy kefir, ponieważ probiotyki również są niezbędne, by proces trawienia przebiegał w sposób prawidłowy. Dobrą bazę ziół i diet znajdziemy na http://nie-toksynom.pl/kategoria/dieta-i-ziola/. Jeśli to możliwe należy również wprowadzić ruch do codziennego planu dnia. Wystarczy jedynie przejść jeden przystanek do domu lub do pracy, by odczuć znaczącą różnicę w działaniu przewodu pokarmowego. Takie działanie wpływa zwykle również na oczyszczanie organizmu ze złogów.

W takim procesie jak oczyszczanie organizmu ze złogów pomocne są również zioła. Zwłaszcza nasiona babki płesznik bogate są w tak zwany błonnik witalny, który działa leczniczo w przypadku występowania w jelitach kamieni kałowych, a także profilaktycznie w sytuacji, gdy takich złogów jeszcze nie ma. Oprócz babki płesznik można stosować również siemię lniane. Nasiona lnu, podobnie jak ziarna babki płesznik również wydzielają ochronny śluz, który chroni ściany jelit i wspomaga prawidłowe przesuwanie się treści pokarmowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *