Czytaj: Zdrowie

Szkarlatyna u dzieci

objawy szkarlatyny

Pierwsze objawy szkarlatyny są często mylone z anginą, choć kolejne pozwalają na dobór odpowiedniego leczenia oraz sposobu postępowania z chorym dzieckiem. Jakie są najczęstsze objawy szkarlatyny oraz jak przebiega leczenie tej – wydawać by się mogło – zapomnianej choroby?

Oczyszczanie jelit ze złogów

Jelita, a zwłaszcza jelito grube, często mogą być zanieczyszczone przez tak zwane kamienie kałowe. W jaki sposób można przeprowadzić oczyszczanie jelit ze złogów?

Łupież pstry na ciele ? nieestetyczny problem skóry

Myśląc o łupieżu, pierwszym skojarzeniem jest skóra głowy. Jest jednak rodzaj łupieżu, który atakuje głównie nieowłosioną skórę ? to łupież pstry. Na ciele rozpoznamy go po charakterystycznym wyglądzie. Łupież pstry na rękach, ramionach czy klatce piersiowej występuje w formie plamek w kolorach od jasnego, niemal białego przez różowy do brązowego. Czasem plamkom towarzyszy łuszczenie się skóry i świąd. Wraz z rozwojem choroby rozsiane po ciele plamki rosną, zlewając się w większe zainfekowane obszary.

Czym jest choroba wrzodowa?

Ból w nadbrzuszu, zgaga, uczucie pieczenia mogą być objawami refluksu, jak i choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy. Nigdy nie należy ich lekceważyć.

Objawy zapalenia oskrzeli u dzieci

Zapalenie oskrzeli u dziecka początkowo nie jest kojarzone z infekcją dolnych dróg oddechowych. Kaszel oraz podwyższona temperatura, a także zatkany nos, to częste dolegliwości, które zdarzają się także u osób dorosłych w sezonie jesienno-zimowym. Kiedy standardowe przeziębienie przeradza się w zapalenie oskrzeli i w jaki sposób należy reagować?

Przyczyny anoreksji

Anoreksja i bulimia to poważne zaburzenia odżywiania, które mogą doprowadzić do wyniszczenia organizmu. Chociaż potencjalnie nie zagrażają one życiu chorego, to skutki uboczne w postaci nadmiernej utraty wagi w wyniku niedożywienia, spowodowanego niedostarczaniem odpowiedniej ilości składników odżywczych sprawiają, że anoreksja i bulimia mogą doprowadzić do niebezpiecznych uszczerbków na zdrowiu, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci. Te niepozorne zaburzenia potrafią wyrządzić na przestrzeni czasu poważną krzywdę choremu. Jakie są objawy anoreksji? Co sprawia, że coraz większej liczbie osób, a szczególnie młodych dziewczyn towarzyszy anoreksja bulimiczna?

Leczenie anginy u dzieci

Co roku tysiące dzieci w całej Polsce choruje na anginę. Sprzyja temu nieodpowiednio jeszcze rozwinięty układ odpornościowy, który jest bardzo mocno narażony na przedostawanie się do organizmu różnego rodzaju drobnoustrojów.

Łupież – Jak pozbyć się najczęściej występujących odmian łupieżu

Łupież pstry to niezaraźliwe schorzenie, wywołane przez drożdżaki typu Pityrosporum, które najczęściej pojawia się na ramionach, tułowiu oraz rzadziej na dłoniach i twarzy. Najczęściej występuje podczas ciepłej i wilgotnej pogody.

Oczyszczanie organizmu ziołami – Hepa Vitale

W dzisiejszych czasach nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo zanieczyszczony toksynami może być nasz organizm, a przecież oznakami tego są najprostsze sprawy, takie jak senność, lenistwo, ciągłe czucie zmęczenia i apatia. Chociaż może się wydawać, że jest to naturalne, to jednak można temu zaradzić.

Kwas hialuronowy na biust czy krem na piersi?

Kwas hialuronowy i jego wpływ na skórę w okolicach biustu.  Jak można ujędrnić i podnieść biust? Piękne i kształtne piersi to nieodłączny atrybut kobiecości, z czasem (i przede wszystkim z wiekiem) jednak zachowanie ich w dobrej kondycji staje się coraz trudniejsze. Na to jak efektownie będą się mimo upływu lat prezentowały nasze piersi ogromny wpływ ma codzienna pielęgnacja. Producenci kosmetyków przekonują, że aby długo cieszyć się jędrnym i kształtnym biustem, warto stosować specjalne kosmetyki do jego pielęgnacji. Ciężko się zresztą z tym nie zgodzić, dlatego też kobiety coraz częściej sięgają po serum na biust oraz krem na ujędrnianie biustu. Czy są zadowolone z efektów?