Czytaj: Zdrowie

Body wrapping – kosmetyki, które pomogą wzmocnić efekt zabiegu

Warto poznać innowacyjną metodę, jaką jest body wrapping. Kosmetyki, których należy używać podczas zabiegu, zawsze idą ze sobą w parze. To właśnie dlatego tak ważne jest, aby zadbać o ich prawidłowy dobór. Dobrze jest też zdawać sobie sprawę z tego, czemu są one tak ważne oraz w jaki sposób je stosować, aby zabieg body wrapping był faktycznie skuteczny.

Leczenie zmian skórnych takich jak ŁUPIEŻ PSTRY

Łupież pstry – leczenie tej przypadłości to proces długotrwały, wymagający samodyscypliny i determinacji. Pokrywające skórę plamy potrafią szybko obejmować coraz większą powierzchnię ciała, a towarzyszące im uczucie suchości, świąd oraz olbrzymi dyskomfort potrafią skutecznie uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie. Istnieją jednak nie tylko leki, ale również specjalne kosmetyki, czyniące leczenie łupieżu pstrego dużo prostszym.

Trycholog – odwiedź go w trosce o włosy i skórę głowy

Łysienie androgenowe

Trychologia jest dziedziną, która zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób skóry głowy oraz włosów. W Polsce trychologia zaczęła być doceniana dopiero kilka lat temu, jednak do tej pory są osoby, które nawet nie słyszały o trychologu.

Kilka słów o zawodzie trychologa – przeczytaj.

Wypadanie włosów u męzczyzny

Trychologia jest nowoczesną dziedziną kosmetologii oraz dermatologii zajmująca się  chorobami skóry owłosionej głowy oraz chorobami włosów. Dziedziną tą zajmują się zarówno dermatolodzy, jak i trycholodzy. Trycholog jest kosmetologiem, który odbył odpowiednie szkolenie w zakresie diagnozowania chorób skóry owłosionej głowy, określania jakie są przyczyny wypadania włosów oraz metod pielęgnacji i zabiegów służących ograniczeniu wypadania włosów. Nadmierne wypadanie włosów jest bardzo częste i to właśnie trycholog lub kosmetolog jest w stanie udzielić rzetelnego wsparcia wszystkim, którzy poszukują pomocy w gestii przeciwdziałania wypadaniu włosów.

Usuwanie włosów z ud, łydek, pach laserem Vectus – Depilacja Laserowa Gdynia

depilacja laserowa
Depilacja laserowa laserem Vectus zazwyczaj kojarzy się nam z kobietami. Jeszcze kilkanaście lat temu, z wykorzystaniem innych metod, faktycznie to panie najczęściej walczyły z nadmiernym owłosieniem. Współcześnie, panowie coraz częściej odwiedzają jednak również salony kosmetologii i medycyny estetycznej, aby poddać się zabiegowi laserowego usuwania owłosienia. Coraz silniej bowiem zauważalnym trendem jest posiadanie gładkiego ciało, już nie tylko przez kobiety, ale także przez mężczyzn. Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego mężczyźni wybierają właśnie laserowe usuwanie owłosienia lub jakie części ciała najczęściej depilują, przeczytaj nasz krótki artykuł. Zapraszamy do lektury.
Depilacja laserowa Gdynia – DepilacjaVectus
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 65 99
https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

Depilacja laserowa laserem Vectus – jakie części ciała najczęściej depilują mężczyźni?

depilacja torsuJeszcze kilkadziesiąt lat temu obowiązywał ideał umięśnionego, nieco zaniedbanego i co najważniejsze zarośniętego mężczyzny. Aktualnie jest to już tylko wspomnienie, a pożądanym przez większość kobiet wzorem jest facet dbający o siebie. Tym samym ideałem jest mężczyzna nieposiadający nadmiernego owłosienia na ciele. Tak więc, jakie części ciała najczęściej depilują mężczyźni?

  • Depilacja laserowa torsu – popularny koper na klacie jest już od dawna nie modny, a wręcz uważany za oznakę braku dbania o siebie. Co za tym idzie, nikogo nie powinien dziwić fakt, że mężczyźni tak chętnie się go pozbywają.
  • Laserowe usuwanie owłosienia z pod pach – drugi pod względem częstości wykonywania u mężczyzn zabieg depilacji. Oprócz względów czysto estetycznych ma on również znaczenie higieniczne. Włosy pod pachami bowiem są siedliskiem bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach unoszący się z tej okolicy ciała.
  • Depilacja laserowa pleców – podobnie, jak w przypadku torsu włosy na plecach nie są niczym fajnym. Ich samodzielne usuwanie może być bardzo kłopotliwe, a tym samym mężczyźni coraz częściej decydują się na zabiegi laserowego ich usuwania.
  • Laserowe usuwanie owłosienia z pośladków oraz okolic intymnych – zabiegi depilacji tych rejonów w naszym kraju nie są jeszcze tak popularne, jak za granicą, ale mężczyźni chcący o siebie dbać i świadomi swojego ciała, coraz częściej się na nie decydują.

Depilacja laserowa laserem Vectus – dlaczego mężczyźni się depilują?

Odpowiedź na to pytanie pojawiła się już po części w naszym artykule. Tak więc mężczyźni decydują się na laserowe usuwanie owłosienie ze swojego ciała z dwóch zasadniczych powodów. Oto one:

  • Względy estetyczne – jedna z głównych motywacji mężczyzn do usuwania nadmiaru owłosienia ze swojego ciała.
  • Względy higieniczne – dla wielu nie mniej ważny powód do usunięcia nadmiaru włosów, szczególnie spod pach oraz okolic intymnych. Najczęściej na tego typu zabieg decydują się mężczyźni mający problem z nadmierną potliwością, a tym samym z nieprzyjemnym zapachem unoszącym się od nich, nawet po najmniejszym wysiłku fizycznym.

Artykuł napisany na podstawie danych ze strony: https://www.ckm.pl/active/depilacja-laserowa-vectus-gdynia,20979,1,a.html

Depilacja laserowa laserem Vectus  – dlaczego mężczyźni decydują się właśnie na zabieg Vectus?

Depilacja może być wykonywana na różne sposoby, ale mężczyźni jednak decydują się najczęściej na laserowe usuwanie owłosienia z wykorzystaniem lasera Vectus. Dlaczego tak jest? Odpowiedź jest bardzo prosta. Depilacja laserowa z wykorzystaniem lasera Vectus, po pierwsze jest aktualnie najbardziej skuteczną metodą pozbywania się nadmiaru owłosienia z ciała (statystyki pokazują, że laser usuwa nawet do 95 procent włosów, a pozostałe 5 procent to włosy, które nie były jeszcze w fazie wzrostu). Po drugie laserowe usuwanie owłosienia, w stosunku do innych, tradycyjnych metod jest o wiele mniej nieprzyjemne. Depilacja laserowa bowiem dla wielu osób może być całkowicie niebolesna lub tylko lekko niekomfortowa. Tego samego nie można powiedzieć na przykład o metodzie usuwania włosów na wosk.

Szkarlatyna u dzieci

objawy szkarlatyny

Pierwsze objawy szkarlatyny są często mylone z anginą, choć kolejne pozwalają na dobór odpowiedniego leczenia oraz sposobu postępowania z chorym dzieckiem. Jakie są najczęstsze objawy szkarlatyny oraz jak przebiega leczenie tej – wydawać by się mogło – zapomnianej choroby?

Afty na dziąśle ? skąd się biorą i jak leczyć?

Na powstanie afty narażony jest każdy z nas. Najczęściej występują u dzieci i młodzieży, ale chorują na nie także osoby dorosłe. Czym są afty? Skąd się biorze afta na języku oraz dziąśle i jak można je wyleczyć?

Oczyszczanie jelit ze złogów

Jelita, a zwłaszcza jelito grube, często mogą być zanieczyszczone przez tak zwane kamienie kałowe. W jaki sposób można przeprowadzić oczyszczanie jelit ze złogów?

Łupież pstry na ciele ? nieestetyczny problem skóry

Myśląc o łupieżu, pierwszym skojarzeniem jest skóra głowy. Jest jednak rodzaj łupieżu, który atakuje głównie nieowłosioną skórę ? to łupież pstry. Na ciele rozpoznamy go po charakterystycznym wyglądzie. Łupież pstry na rękach, ramionach czy klatce piersiowej występuje w formie plamek w kolorach od jasnego, niemal białego przez różowy do brązowego. Czasem plamkom towarzyszy łuszczenie się skóry i świąd. Wraz z rozwojem choroby rozsiane po ciele plamki rosną, zlewając się w większe zainfekowane obszary.

Czym jest choroba wrzodowa?

Ból w nadbrzuszu, zgaga, uczucie pieczenia mogą być objawami refluksu, jak i choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy. Nigdy nie należy ich lekceważyć.