Czytaj: Zdrowie

Szkarlatyna u dzieci

objawy szkarlatyny

Pierwsze objawy szkarlatyny są często mylone z anginą, choć kolejne pozwalają na dobór odpowiedniego leczenia oraz sposobu postępowania z chorym dzieckiem. Jakie są najczęstsze objawy szkarlatyny oraz jak przebiega leczenie tej – wydawać by się mogło – zapomnianej choroby?

Afty na dziąśle ? skąd się biorą i jak leczyć?

Na powstanie afty narażony jest każdy z nas. Najczęściej występują u dzieci i młodzieży, ale chorują na nie także osoby dorosłe. Czym są afty? Skąd się biorze afta na języku oraz dziąśle i jak można je wyleczyć?

Oczyszczanie jelit ze złogów

Jelita, a zwłaszcza jelito grube, często mogą być zanieczyszczone przez tak zwane kamienie kałowe. W jaki sposób można przeprowadzić oczyszczanie jelit ze złogów?

Łupież pstry na ciele ? nieestetyczny problem skóry

Myśląc o łupieżu, pierwszym skojarzeniem jest skóra głowy. Jest jednak rodzaj łupieżu, który atakuje głównie nieowłosioną skórę ? to łupież pstry. Na ciele rozpoznamy go po charakterystycznym wyglądzie. Łupież pstry na rękach, ramionach czy klatce piersiowej występuje w formie plamek w kolorach od jasnego, niemal białego przez różowy do brązowego. Czasem plamkom towarzyszy łuszczenie się skóry i świąd. Wraz z rozwojem choroby rozsiane po ciele plamki rosną, zlewając się w większe zainfekowane obszary.

Czym jest choroba wrzodowa?

Ból w nadbrzuszu, zgaga, uczucie pieczenia mogą być objawami refluksu, jak i choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy. Nigdy nie należy ich lekceważyć.

Objawy zapalenia oskrzeli u dzieci

Zapalenie oskrzeli u dziecka początkowo nie jest kojarzone z infekcją dolnych dróg oddechowych. Kaszel oraz podwyższona temperatura, a także zatkany nos, to częste dolegliwości, które zdarzają się także u osób dorosłych w sezonie jesienno-zimowym. Kiedy standardowe przeziębienie przeradza się w zapalenie oskrzeli i w jaki sposób należy reagować?

Przyczyny anoreksji

Anoreksja i bulimia to poważne zaburzenia odżywiania, które mogą doprowadzić do wyniszczenia organizmu. Chociaż potencjalnie nie zagrażają one życiu chorego, to skutki uboczne w postaci nadmiernej utraty wagi w wyniku niedożywienia, spowodowanego niedostarczaniem odpowiedniej ilości składników odżywczych sprawiają, że anoreksja i bulimia mogą doprowadzić do niebezpiecznych uszczerbków na zdrowiu, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci. Te niepozorne zaburzenia potrafią wyrządzić na przestrzeni czasu poważną krzywdę choremu. Jakie są objawy anoreksji? Co sprawia, że coraz większej liczbie osób, a szczególnie młodych dziewczyn towarzyszy anoreksja bulimiczna?

Leczenie anginy u dzieci

Co roku tysiące dzieci w całej Polsce choruje na anginę. Sprzyja temu nieodpowiednio jeszcze rozwinięty układ odpornościowy, który jest bardzo mocno narażony na przedostawanie się do organizmu różnego rodzaju drobnoustrojów.

Łupież – Jak pozbyć się najczęściej występujących odmian łupieżu

Łupież pstry to niezaraźliwe schorzenie, wywołane przez drożdżaki typu Pityrosporum, które najczęściej pojawia się na ramionach, tułowiu oraz rzadziej na dłoniach i twarzy. Najczęściej występuje podczas ciepłej i wilgotnej pogody.

Oczyszczanie organizmu ziołami – Hepa Vitale

W dzisiejszych czasach nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo zanieczyszczony toksynami może być nasz organizm, a przecież oznakami tego są najprostsze sprawy, takie jak senność, lenistwo, ciągłe czucie zmęczenia i apatia. Chociaż może się wydawać, że jest to naturalne, to jednak można temu zaradzić.