Depilacja laserowa – dowiedz się, dlaczego warto ją wykonać!

Depilacja laserowa laserem Vectus

Depilacja laserowa to coraz bardziej popularna metoda na usuwanie zbędnego owłosienia. Wydawać się może, że idealny sposób na depilację nie istnieje, ale czy do końca tak jest? Warto bliżej przyjrzeć się depilacji z użyciem lasera, czyli metodzie, która daje szansę na usunięcie włosków praktycznie całkowicie.

Jak często trzeba powtarzać zabiegi depilacji laserowej?
Obszar zabiegowy Jak często? Ile zabiegów w serii?
Pachy Co 4 tygodnie 6-8
Plecy Co 10 tygodni 6-8
Nogi Co 6 tygodni 6-8

Wrastające włoski już nie muszą być problemem

Wrastające włoski to często problem osób, które wybierają depilację za pomocą maszynki do golenia. Problem ten bywa uporczywy Depilacja laserowa pach.i trudno się go pozbyć. Objawia się zaczerwienieniem wokół mieszków włosowych oraz niewielkim wypryskami, w których znajdują się włoski. Dlaczego ta przypadłość pojawia się po goleniu? Ponieważ włoski odrastają słabsze, a skóra staje się grubsza, co utrudnia przebicie się włosków.

Może to powodować stan zapalny. Choć infekcja nie powoduje dyskomfortu w postaci dolegliwości bólowych, bywa nieestetyczna i uciążliwa, a raz wyleczona, może powrócić. Laserowa depilacja jest rozwiązaniem idealnym dla osób ze skłonnościami do wrastających włosków. Likwiduje główny problem, czyli wzrost włosków oraz konieczność ciągłego ich usuwania.

Taki sposób usuwania zbędnego owłosienia jest nie tylko skuteczny, zapewniając efekty na długo, ale również bezpieczny i nieobciążający organizmu. Często depilacja laserowa polecana jest pacjentom przez lekarzy w celu wyeliminowania problemu, jakim jest zapalenie mieszków włosowych.

Karolina Formela„Coraz częściej polecamy pacjentom borykającym się z problemem zapalenia mieszków włosowych zabieg laserowego usuwania owłosienia. Jest to metoda o tyle skuteczna, że likwiduje główny problem, czyli wzrost włosa i jego ponowne usuwanie. Efekty są długotrwałe, a sam zabieg nie obciąża organizmu”mówi Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Laser do depilacji Vectus – jak to działa?

Laser do depilacji Vectus to obecnie jeden z najbardziej skutecznych sposobów na to, by trwale pozbyć się zbędnego owłosienia z dowolnych partii ciała – zabieg można wykonać na nogach, ale równie popularna jest depilacja laserowa bikini. Najlepiej zdecydować się na depilację w okresie jesienno-zimowym, gdy skóra nie jest opalona, a niezbyt silne promienie słoneczne nie będą powodować podrażnień.

Laser Vectus wyróżnia się szybkością działania, inteligentnym czytnikiem melaniny w skórze oraz technologią chłodzenia skóry przed zabiegiem, w jego trakcie oraz po nim. Dzięki temu depilacja nie jest bolesna.

Dlaczego warto się zdecydować na depilację laserową?

Depilacja laserowa jest najbardziej skutecznym sposobem depilacji. Włosy usuwane są na stałe, a to sprawia, że już nigdy więcej nie będziesz musiała tracić czasu na golenie swojego ciała innymi metodami. Dzięki serii zabiegów laserem (ok 4-6 sesji) możliwe jest trwałe usunięcie do 95% włosów, które zostają całkowicie zniszczone i nie pojawiają się z powrotem.

Zabieg depilacji laserowej nie powoduje naruszenia ciągłości skóry, co zapobiega powstawaniu infekcji i czyni laser metodą bezpieczną.
Depilacja laserowa pach, nóg, okolic bikini czy okolic górnej wargi jest jak najbardziej bezpieczna – możliwe jest przeprowadzenie zabiegu na wielu częściach ciała.

Depilacja laserowa Gdańsk ? Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

Czy depilacja laserowa boli? Obalamy mitySkuteczna laserowa depilacja ciała.

Na pytanie, czy depilacja laserowa boli, najprościej odpowiedzieć, wykazując różnicę między tą metodą a tradycyjnym depilatorem. Laser nie wyrywa włosków, a niszczy je wraz z cebulkami za pomocą wiązki światła, oddziałując na melaninę. Dodatkowo głowica chłodząca pozwala zmniejszyć dyskomfort odczuwany podczas depilacji i zniwelować go do minimum, dzięki czemu zabieg mija szybko i komfortowo.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania do zabiegu

Pomimo wysokiej skuteczności i bezpieczeństwa depilacji laserowej, przeciwwskazania do tej metody trzeba mieć również na uwadze przed zapisaniem się do salonu. Przede wszystkim, zabiegowi nie mogą poddać się kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

Poza tym, przeciwwskazaniem są choroby skóry, takie jak:

 • bielactwo,
 • łuszczyca,
 • rybia łuska,

a także stany zapalne, przede wszystkim:

 • opryszczka,
 • brodawka,
 • kurzajka.

Istotnym czynnikiem, który wyklucza możliwość przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej jest choroba nowotworowa. Przed rozpoczęciem serii zabiegów depilacji należy również odstawić niektóre leki oraz zioła, które mogą powodować podrażnienia i zwiększać wrażliwość skóry na światło lasera.

Depilacja laserowa – opinie pacjentek

Podczas podejmowania decyzji o wykonaniu depilacji laserowej, opinie znajomych czy te znalezione w sieci mają duże znaczenie. Kobiety, które zdecydowały się na zabieg są zadowolone i wskazują na wysoką skuteczność i nieinwazyjność tej metody. U znakomitej większości włoski zostały usunięte praktycznie całkowicie, co zwiększa komfort życia – nie są już bowiem konieczne inne formy depilacji, a skóra pozostaje gładka każdego dnia.

5 komentarze do Depilacja laserowa – dowiedz się, dlaczego warto ją wykonać!

 1. atica44 pisze:

  Ja miałam vectusa. Efekty są po prostu super. Nie wiem co można więcej powiedzieć. W przypadku tych zabiegów im włos ciemniejszy a jaśniejsza skóra tym lepiej. Z doświadczenia wiem, że to najskuteczniejszy laser do depilacji laserowej i nawet największe kliniki w Polsce na nim pracują.

  • Vigula2 pisze:

   No właśnie ja ostatecznie zrezygnowałam z zabiegu depilacji laserowej, bo lekarz podczas konsultacji powiedział, że mam trochę jasne i słabe włoski i zabieg może w moim przypadku okazać się mało skuteczny. W dodatku byłam w salonie jakoś w lipcu i miałam już opaleniznę (szybko mnie chwyta słoneczko) i to też było przeciwwskazanie, bo lekarz stwierdził że jeśli jednak się zdecyduję na zabieg to muszę odczekać jakiś czas bez opalania

 2. Ogona pisze:

  Jedynym minusem jaki depilacji laserowej jaki zauważyłam to podrażniona skóra, ale poza tym to efekty są znakomite :))

 3. Monia00 pisze:

  Ja na depilację laserową chodzę do Clinica Cosmetologica w Gdańsku i również korzystam tam z lasera Vectus. Obecnie jest to chyba najskuteczniejsza metoda depilacji, która gwarantuje usunięcie owłosienia na długi czas 🙂

 4. obofa pisze:

  Z tego co udało mi się wyczytać to depilacja laserowa wymaga kilku zabiegów.. nie wiem czy bym się na to zdecydowała. Jestem raczej leniwa, jeśli chodzi o dbanie o swój wygląd to czasami potrafię nawet nie malować paznkoci, bo mi się nie chce..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *