Złoty środek na pomarańczową skórkę – Balsam na cellulit

cellulit stock

Trudno nie przyznać, że cellulit jest największym wrogiem kobiety z obszaru urody ciała. Widoczny jest on na skórze nastolatki, kobiety dojrzałej i jeszcze starszej. Nie chroni przed nim wiek a nawet aktywność, chociaż ta ostatnia może wyraźnie spowolnić proces tworzenia się skórki pomarańczowej. Ponieważ cellulit dotyczy przede wszystkim kobiet powstawanie cellulitu przypisuje się co do zasady kobiecym hormonom, chociaż nie bez wpływu jest sposób odżywiania się i niehigieniczny tryb życia. 

Czy istnieje jeden złoty środek na cellulit ?

Gdyby istniał złoty środek na cellulit w postaci kremu, tabletki czy jednego zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej, z pewnością ustawiłaby się do niego kolejka jak stąd do końca świata. Niestety jednego skutecznego sposobu jeszcze nie wymyślono. Tak jak powstawanie cellulitu na brzuchu, pośladkach czy udach jest długotrwałym procesem tak równie złożonym jest proces leczenia. Decydując się na otwartą wojnę z cellulitem najlepiej jest podjąć wszystkie działania nieinwazyjne i konsekwentnie wprowadzać je do codziennej rutyny, można zastosować:

  • krem antycellulitowy – na rynku jest ich wiele rodzajów w różnych cenach i o różnym stopniu skuteczności
  • masaże – najlepiej w połączeniu z przetestowanym i skutecznym kremem na cellulit, przy czym masaż jest ważną częścią zabiegu, trzeba jednak pamiętać, że ciało masujemy zawsze w kierunku serca i najlepiej po zimno/gorącym prysznicu
  • tabletki i zioła usuwające toksyny z organizmu, toksyny powstają  w procesie przemiany materii jako jej produkty uboczne, najlepiej im zapobiegać poprzez stosowanie doustne antyoksydantów takich jak: koenzym Q10, resweratrol, witamina C oraz E, flawonoidy

vialise krem na cellulitPonadto ogromne znaczenie dla przebiegu każdej walki z cellulitem będzie miał sposób odżywiania oraz aktywność fizyczna. Połączenie tych wszystkich elementów i włączenie ich do codziennych praktyk pielęgnacyjnych  musi w dłuższym okresie czasu przynieść pozytywne wyniki.

Skuteczny krem na cellulit

Balsam na cellulit, aby przyniósł efekt w postaci zmniejszenia się cellulitu musi zawierać składniki o wyraźnym przeznaczeniu i działaniu. Najlepiej też, gdy substancja pozbawiona jest wszelkich sztucznych dodatków zapachowo-konserwująco-ułatwiających aplikację, a nie wnoszących nic pozytywnego. Krem na cellulit powinien składać się z:

  • Składników redukujących komórki tłuszczowe, które w sposób aktywny powinny rozbijać tkankę tłuszczową. W takiej postaci łatwo ją usunąć z organizmu, dlatego tak istotny jest masaż. W roli rozbijacza tłuszczu doskonale sprawdza się kofeina lub ekstrakt z bylicy boże drzewko. Oba składniki to podstawa wszelkich kremów antycellulitowych, gdy ich zabraknie w składzie skuteczność kremu jest mało prawdopodobna.
  • Składników usuwających toksyny, które umożliwiają eliminację lipidów, najlepiej gdy krem posiada w swoim składzie: ekstrakt z bluszczu, kasztanowca, kofeiny czy alg.
  • Składników poprawiających krążenie poprzez wzmacnianie . Dobry przepływ krwi gwarantuje dotlenienie organizmu, sprawne usuwanie toksyn, odżywianie i nawilżanie tkanek. Ważne dla tej cechy są: ekstrakt z bluszczu, ruszczyka kolczastego, kasztanowca, algi i kofeina.

Wszystkie te składniki skomponowane w jeden preparat antycellulitowy mieszczą się w kompozycji kremu na cellulit jakim jest . Krem należy stosować najlepiej po każdym prysznicu, nawet dwa razy dziennie. Substancje pielęgnacyjne znajdujące się w jego składzie wygładzają skórę i przede wszystkim redukują cellulit.

Trzeba jednak pamiętać, że żaden preparat nie uchroni nas przed odnawianiem się skórki pomarańczowej. Dlatego gwarancją sukcesu jest systematyczność stosowania kremów antycellulitowych, aktywność fizyczna i zmiany żywieniowe wprowadzające zrównoważoną dietę. 

Źródło: https://zawalserca.net/krem-cellulit-pozbyc-sie-cellulitu/

 

 

 

1 komentarz Złoty środek na pomarańczową skórkę – Balsam na cellulit

  1. Ziemka pisze:

    Nie ma złotego środka na cellulit, musimy się z nim męczyć całe życie, ale takie balsamy na pewno mogą nam w tym pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *