Co musisz wiedzieć o depilacji laserowej

laserowa depilacja

Laserowe usuwanie owłosienia jest polecane szczególnie dla osób, u których inne metody depilacji wywołują niepożądane efekty uboczne, np. zapalenie mieszków włosowych, wrastanie włosów, czy reakcje alergiczne na składniki produktu. Największą zaletą tego typu depilacji jest całkowite lub niemal całkowite usunięcie owłosienia z wybranych miejsc na ciele. Zabieg trzeba kilkakrotnie powtórzyć, ale już po kilku sesjach możemy zobaczyć efekty i cieszyć się gładką skórą nawet przez parę lat. W celu maksymalnego efektu wystarczą seria 4, czasami 6 zabiegów, które powtarza się co 4-10 tygodni. Zajmują od kilku do kilkunastu minut i są całkowicie bezpieczne.


Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest zabiegiem kosmetycznym, do którego trzeba spełniać odpowiednie kryteria. Przeciwwskazaniami do poddania się serii zabiegów są:

  • mocno opalona skóra;
  • przyjmowanie leków światłouczulających, które mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło słoneczne i światło laserowe (m.in. antybiotyki stosowane do leczenia trądzika czy
  • leki przeciwdepresyjne);
  • ciąża;
  • nowotwory (przebyte – po konsultacji lekarskiej);
  • infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu;
  • stosowanie samoopalaczy, bronzerów, beta karotenu doustnie;
  • włosy rude, siwe, blond w miejscu zabiegu – z uwagi na brak lub małą skuteczność depilacji laserowej.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowania do tego typu zabiegu kosmetycznego modą trwać nawet do miesiąca, dlatego najlepiej skonsultować się z lekarzem, który będzie wykonywał depilację i omówić z nim szczegóły. Wiele zależy od kondycji zdrowia, koloru i jakości włosów osoby chcącej poddać się zabiegowi. Jest kilka ogólnych zaleceń dla każdej chętnej. W przypadku doustnej kuracji retinoidami należy zrezygnować z niej na około pół roku przed zabiegiem, maści na 3 tygodnie przed zabiegiem. Na miesiąc przed depilacją należy zaprzestać opalania, w tym solarium, a także usuwania owłosienia woskiem, depilatorem, ani pęsetą. Nie wolno też stosować kremów z kwasami owocowymi, jak witamina A, czy witamina C. W przeddzień zabiegu, lub wcześniej tego samego dnia, należy zgolić włoski z wybranego miejsca jednorazową maszynką. Obszar skóry, który ma być poddany depilacji laserem musi być w dobrej kondycji, nie może być podrażniony, ani przesuszony. Najpóźniej dzień przed zabiegiem należy odpowiednio nawilżyć skórę.

Przebieg depilacji laserowej

Przed zabiegiem pacjent wypełnia krótką ankietę, w której odpowiada na pytania o stanie swojego zdrowia ogólnego, samopoczucia, a także zażywanych na stałe leków, czy przebytych chorób. Zostaje przeprowadzona próba lasera na skórze, aby sprawdzić jak reaguje ona na światło. Jeśli wszystko jest w porządku, można przystąpić do wykonania pełnego zabiegu. Światło lasera pochłaniane jest przez melaninę zawartą w mieszku włosowym. Melanina odbiera energię, którą przekazuje laser. W ten sposób ulega zniszczeniu, a z nią cały mieszek. Po zabiegu zostają nałożone preparaty łagodzące.

Po zabiegu

Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie lub delikatny obrzęd skóry poddanej depilacji. Może się utrzymywać kilka godzin lub – maksymalnie – do 3 dni. W celu pielęgnacji podrażnionej skóry należy myć się delikatnymi produktami, można również stosować kremy łagodzące, np.: Bepanten, Alantan, Panthenol. W miejscach poddanych zabiegowi laserem nie stosujemy produktów na bazie alkoholu, czy spirytusu, a także dezodorantów, antyperspirantów i perfum. Przez miesiąc po zabiegu zabronione jest opalanie, korzystanie z sauny oraz basenu, unikamy też gorących kąpieli.

Kontakt:

Laserowe usuwanie owłosienia w Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *