Groźna rzeżączka? Zrób test na rzeżączkę

Choroby weneryczne, niestety, towarzyszą ludziom od bardzo, naprawdę bardzo dawna. I niestety – mimo ogromnego postępu nauki i medycyny jako takiej – nadal będą ludzkości towarzyszyć.
Choroby weneryczne są różne – jednak wszystkie są groźne.

Do najbardziej rozpowszechnionej choroby wenerycznej z całą pewnością należy rzeżączka. Choroba o tyle groźna, że jej pierwsze objawy bardzo często bywają lekceważone lub też mylone z innymi, mniej groźnymi dolegliwościami i infekcjami. A z rzeżączką naprawdę nie ma żartów. Choroba taka, jaką jest rzeżączka, gdy jest nieleczona może prowadzić do niepłodności. Problem może sięgnąć jednak jeszcze dalej i w rezultacie doprowadzić do chorób związanych ze stawami, sercem czy nawet mózgiem. Jeżeli nie jest to jeszcze dla kogoś wystarczająco straszne – warto dodać, że chora na rzeżączkę kobieta może zarazić swoje dziecko podczas porodu. A jeżeli do tego dojdzie – rzeżączka u noworodka może doprowadzić do bardzo ciężkiej infekcji i choroby tkanek ocznych oraz innych bardzo przykrych konsekwencji. Widać więc bardzo wyraźnie, że rzeżączka nie jest czymś, co warto lekceważyć. Nie jest czymś, co można w jakimkolwiek stopniu zignorować. W końcu chodzi tu o zdrowie. A zdrowie to rzecz, która jest przecież najważniejsza. Nie da się ukryć – zdrowie stracić można naprawdę bardzo łatwo, czasami wystarczy tylko jedna decyzja, by stracić zdrowie. A odzyskanie zdrowia wcale nie jest taką prostą sprawą. I pochłonąć może naprawdę ogromne pokłady energii, czasu oraz pieniędzy. Dlatego właśnie warto na zdrowie uważać. Nie od dziś przecież wiadomo, że dużo lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

Kiedy warto przebadać się pod kątem rzeżączki?

Rzeżączka, jak każda choroba weneryczna, to choroba, która przenoszona jest drogą płciową. Nie oznacza to jednak, że należy się badać pod kątem występowania rzeżączki po każdym stosunku – chyba że każdorazowo do stosunku seksualnego dochodzi z innym partnerem bądź partnerką. Nie oznacza to też, niestety, że ludzie, którzy bardzo uważają pod względem kontaktów seksualnych lub też – w ogóle są wstrzemięźliwi – nie są narażeni na ryzyko rzeżączki. Szanse na zarażenie się rzeżączką występują również w sytuacji, w której człowiek korzysta chociażby ze wspólnych ręczników z osobą zarażoną. Niewielkie ryzyko, jednak nadal jest obecne. Nadal jednak największą szansę na zachorowanie na rzeżączkę człowiek ma wtedy, gdy nie dba o zachowanie odpowiedniego stopnia ostrożności podczas utrzymywania kontaktów seksualnych.

Kiedy warto wykonać test na rzeżączkę?

Warto się przebadać pod kątem rzeżączki w sytuacji, w której człowiek ma wielu partnerów seksualnych. Zwłaszcza jeżeli doszło do kontaktu seksualnego bez zabezpieczenia w postaci prezerwatywy. Warto również to zrobić w sytuacji,w której człowiek miał jednego partnera bądź partnerkę, ale to właśnie ten partner lub partnerka dopuścił bądź dopuściła się aktu zdrady.
Przede wszystkim warto pamiętać o jednym – przezorny zawsze ubezpieczony. A z chorobami wenerycznymi naprawdę nie ma żartów.

Test na rzeżączkę, zamówisz w laboratorium e-wenerolog.pl. W cenie testu otrzymujesz dostawę zestawu do samodzielnego pobrania w domu, oraz odbiór pobranego zestawu przez kuriera i dostarczenie do laboratorium. Wynik otrzymasz meilem bądź pocztą tradycyjną. Kliknij tutaj i dowiedz się więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *