Depilacja laserowa – dlaczego warto ją wybrać?

Depilacja laserowa jest bardzo ciekawą propozycją dla osób, które korzystają z zabiegów usuwających zbędne owłosienie ze swojego ciała. W Starożytności, w krajach na bliskim wchodzie depilacja znana jest już od tysięcy lat. Za co niewątpliwie odpowiada tamtejszy klimat i wysokie temperatury. Wśród Europejczyków, o ile nam wiadomo, depilacje zapoczątkowały gwiazdy filmowe. Co, w XX wieku, było swoistym obyczajowym szokiem dla wielu ludzi. Kobiety ? bo to oczywiście od nich się to wszystko zaczęło ? zapatrzone w filmowe piękności, zawsze chciały im dorównać, i stąd m.in. wzięła się depilacja.

Z początku kobiety do depilacji wykorzystywały pęsetę lub później maszynkę do golenia. W przypadku tej pierwszej nie trudno sobie wyobrazić, jak czasochłonne (i niezbyt przyjemne) było to zajęcie. Natomiast jeśli chodzi o golenie, może i było zdecydowanie szybsze i bezbolesne, ale kobiety szybko musiały się przekonać o jego negatywnych skutkach ? coraz częstsze golenie i ciemniejsze, gęstsze włoski.

Zobacz: Clinica Cosmetologica – Depilacja Laserowa Gdańsk

Mamy to szczęście, że przez te kilka dekad kobiety ciekawskim okiem zaczęły spoglądać na inne kultury, i ich sposoby radzenia sobie z nadmiernym owłosieniem. I tak do depilacji zaczęto używać wosku, cukru, czy też ostatniego trendu ? nitkowania. Jednak pomimo nowych metod depilacja cały czas jest zmorą wielu kobiet. Bolesna, nietrwała, mało skuteczna. A do używania nitki, wosku czy cukru trzeba, jakby jakiejś tajemnej wiedzy, aby to wszystko zadziałało zgodnie z oczekiwaniami.

Zobacz, jak wygląda depilacja laserowa: https://www.youtube.com/watch?v=M9B55Pm3yDk

Mówi się, że ?potrzeba jest matką wynalazków?. Nie inaczej było również i tym razem. Za całą sprawę wzięli się naukowcy. I dzięki temu dziś możemy cieszyć się nowoczesnymi, bezpiecznymi, trwałymi i prawie bezbolesnymi metodami depilacji.

Nowoczesne maszyny do depilacji laserowej wykorzystują zdobycze technologiczne w taki sposób, aby rezultaty pojedyńczego zabiegu były o wiele bardziej zadowalające, niż w przypadku starszych metod.

Wszyscy, którzy interesują się w jakiś sposób tematem depilacji, znają technologię depilacji laserem Light Sheer. I jest, to oczywiście bardzo dobry sprzęt, jednak jego skuteczność jest nieporównywalnie mniejsza od jego młodszego kolegi opracowanego przez naukowców około 15 lat temu. Laser Vectus ? bo o nim tu mowa ? w trakcie zaledwie serii 4 zabiegów pozwala na permanentne pozbycie się zbędnego owłosienia. Cały aparat opracowany jest w taki sposób, aby zapewnić możliwie, jak najwyższą efektywność w ciągu jednego zabiegu. Wyposażony jest w technologię Skintel, która pozwala na dopasowanie właściwej mocy lasera. W pełni zautomatyzowany system bada wartość melaniny w skórze i we włosie, co redukuje ryzyko poparzeń, czy też braku rezultatów. Ponadto głowica wyposażona jest w technologię Photon Recycling, która odbija światło, także jeden impuls świetlny pozwala na ponowne wykorzystanie światła lasera, naturalnie odbijającego się od skóry.

Depilacja laserem jest również atrakcyjną propozycją ze względu na zaawansowany system chłodzenia. Dzięki niemu nie musimy obawiać się już bólu spowodowanego zwiększoną mocą lasera.

Zobacz więcej na stronie: http://healthyweek.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *