Depilacja laserem Vectus

Nasze ciało jest praktycznie w całości owłosione. Porost włosków następuje we wzmożonym tempie w okresie dojrzewania a za ich tempo czy ilość odpowiadają warunki genetyczne. Natura obdarzyła nas owłosieniem nie bez powodu, włosy maja chronić poszczególne części naszego ciała przed infekcjami. Na naszym ciele występują włosy dojrzałe oraz meszek włosowy.

Depilacja laserowaWszystko jest dobrze, o ile owłosienie zarówno u mężczyzn jak i kobiet rosną w standardowych miejscach ? u kobiet pojawiają się w okolicach bikini, pod pachami, na kończynach dolnych a u mężczyzn w okolicy genitaliów, pod pachami, na kończynach dolnych, górnych, na twarzy oraz klatce piersiowej. To mężczyźni zresztą zostali pod tym względem obdarzeni przez naturę bardziej szczodro. Problem nadmiernego owłosienia Miękki meszek nad górną wargą u kobiet jest całkowicie naturalny, przecież włoski pokrywają niemal każdą część skóry naszego ciała. Problemy zaczynają się, kiedy owłosienie pojawia się w nadmiernej ilości i stwarza nie tylko problem estetyczny, ale też kosmetyczny, higieniczny a nawet medyczny. W niektórych przypadkach diagnozuje się hirsutyzm, chorobę, której podłożem jest nadmiar męskich hormonów u kobiet. To tym bardziej kłopotliwe jeśli weźmiemy pod uwagę obecny kult piękna ? ten wymaga od płci pięknej posiadanie niemal w całości gładkiego, pozbawionego owłosienia ciała a już na pewno nie posiadania włosków w miejscach nietypowych.

Hirsutyzm – gdzie pojawia się zbędne owłosienie?

Kobiety, u których rozpoznano hirsutyzm posiadają owłosienie w miejscach ciała typowych dla mężczyzn. Włosy rosną więc nad górną wargą (wąsik), na brodzie, brzuchu, piersiach, plecach, tworzą się baczki a nawet broda. Jakie są przyczyny hirsutyzmu? Chorobą obarcza się przede wszystkim zaburzenia hormonalne, zespół policystycznych jajników, otyłość, niepłodność, guzki jajników, guzy nadnerczy bądź schorzenia przysadki mózgowej. Zdarza się również, że nadmierne owłosienie pojawia się w czasie ciąży czy karmienia piersią bądź po menopauzie.

Jak leczyć hirsutyzm?

Podstawową kuracją zalecaną w przypadku choroby jest odpowiednia farmakoterapia jednak nie zawsze jest ona skuteczna ? jeśli przyczyną nadmiernego owłosienia są guzy wtedy pacjent zostaje poddany operacji. Warto zauważyć, że wyleczenie przyczyny hirsutyzmu nie sprawi, że włoski, które już wyrosły znikną. Owszem, zniwelowanie przyczyny zapobiegnie wyrastaniu kolejnych jednak z tymi, które są już widoczne należy się uporać samodzielnie. Metod skutecznej depilacji jest na szczęście co najmniej kilka. Jak usuwać zbędne owłosienie? Kobiety stosują różne techniki. Tutaj możemy wymienić maszynkę jednorazową, depilację kremami do depilacji czy depilację woskiem.

Wszystkie te metody pozwalają na usunięcie włosków jednak te bardzo szybko odrosną ? wykorzystując różne metody, włosy pojawią się już po kilku dniach bądź po kilku tygodniach. Kobietom, u których stwierdzono hirsutyzm zaleca się konsultację w gabinecie dermatologicznym bądź klinice medycyny estetycznej. Tam właśnie wykonywana jest depilacja laserowa. Laser Vectus pozwoli usunąć włoski bezpowrotnie. Wystarczy kilka zabiegów, by nadmierne owłosienie zostało zniszczone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *