Depilacja laserem Vectus Gdańsk

Już teraz można korzystać z zabiegów depilacji laserowej, dzięki którym niechciane włoski zostaną na zawsze zniszczone. Dzięki laserowi diodowemu Vectus depilacja jest w pełni skuteczna, bezbolesna i trwa jedynie kilka minut. Wszystko za sprawą badań naukowców z Harvard University, którzy opracowywali laser o długości fali 810 nm. Urządzenie, które stworzyli jest prawdziwą rewolucją w zakresie zabiegów medycyny estetycznej. Wpływ na to ma przede wszystkim czytnik Skintel, który samodzielnie bada poziom aktywnej melaniny. Dzięki niemu możliwe staje się dostosowanie parametrów zabiegu odpowiednio do indywidualnej karnacji pacjenta i rodzaju włosków.

Działanie lasera Vectus

Vectus emituje wiązki światła, które trafiają bezpośrednio do komórek barwnikowych włosa. Efektem takiego działania jest niszczenie jego struktury. Generowana temperatura jest na tyle wysoka, by wpływać na destrukcję mieszków włosowych i tak bezpieczna, że nie występują podczas zabiegów żadne powikłania, na przykład w postaci poparzeń skóry. Specjalny czytnik Skintel analizuje poziom aktywnej melaniny, po czym automatycznie ustala, jaka wiązka będzie najlepsza dla pacjenta.

Czytnik Skintel został po raz pierwszy wykorzystany w urządzeniu medycznym i właśnie dlatego naukowcy z USA go opatentowali. Technologia ta wykorzystywana jest bezpośrednio przed każdym zabiegiem, dzięki czemu laser Vectus dopasowuje wszystkie parametry indywidualnie dla każdego pacjenta. Co więcej, przy zabiegach z wykorzystaniem Vectus dobiera się też odpowiednią wielkość głowicy. Tym samym, na dużych partiach skóry – np. plecach czy kończynach stosuje się głowicę dużą natomiast na tych mniejszych, takich jak okolice bikini czy pachy idealnie sprawdzają się głowice małe.

Warto też zapewnić, że nie trzeba obawiać się bolesności zabiegów bowiem skóra jest cały czas chłodzona. Wszystko za sprawą systemu Advanced Contact Cooling. Chłodzenie następuje w trakcie trwania całego zabiegu, punktowo i powierzchniowo zapewniając wysoki komfort.

Jak przebiega zabieg trwałej depilacji laserem Vectus?

Jeszcze przed wykonaniem pierwszego zabiegu realizowana jest wizyta kwalifikacyjna pacjenta:

– Niezwykłą wagę przykładamy bowiem do holistycznego podejścia do pacjenta. Jeśli podczas wizyty kontrolnej zostaną wykryte jakiekolwiek niepokojące objawy skórne, pacjenci są kierowani na bezpłatne badanie dermatologiczne do lekarza specjalisty. Najważniejsze jest bowiem zdrowie pacjenta ? podkreśla dr n. med. Igor Michajłowski, właściciel Clinica Cosmetologica.

Sam zabieg nie trwa długo, bo maksymalnie kilka minut jednak dla pełnego efektu należy powtórzyć go 4-6 razy, w równych odstępach. Do zabiegu należy się też stosownie przygotować. Skóra nie może być opalona ani podrażniona a włoski nie mogą być dłuższe niż 1 centymetr. Nie należy ich jednak wyrywać przed zabiegiem pęseta ani depilować woskiem. Pamiętajmy, że zabiegi depilacji laserowej nie mogą być wykonane u osób chorych na cukrzycę, kobiet ciężarnych czy pacjentów, którzy stosują antybiotykoterapię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *