Co na rozstępy?

Okres ciąży to wspaniały czas dla każdej kobiety, aczkolwiek efekty po ciąży nie zawsze są zadowalające. Chodzi tutaj w szczególności o pojawiające się rozstępy, a mianowicie rozstępy na bicepsie, jak również rozstępy na piersiach. Likwidacja rozstępów jedynie przy użyciu kremów może okazać się bezskuteczna, w takim przypadku najlepszym sposobem będzie udanie się na odpowiedni dla nas zabieg na rozstępy. Istnieje szereg sposobów na to, jak pozbyć się rozstępów, aczkolwiek wybór odpowiedniego sposobu powinien być kierowany naszymi predyspozycjami zdrowotnymi. Bowiem rozstępy po ciąży są rozstępami szczególnymi. Każdy zabieg na rozstępy powinien być skonsultowany z wykwalifikowanym do tego celu kosmetologiem.

Jak pozbyć się rozstępów

O rozstępy po ciąży powinniśmy zadbać w szczególny sposób. Do jednych z najpopularniejszych sposób na rozstępy stosowanych przez świeżo upieczone mamy jest laseroterapia, aczkolwiek zabieg ten odbywa się przy zastosowaniu metody pixelowej. W związku z czym zabieg jest bezbolesny oraz nie powoduje podrażnień. Z kolei metoda ampułkowa polega na miejscowym złuszczaniu skóry, powodując również silne ujędrnienie skóry oraz jej uelastycznienie. Kolejnym ze sposobów na skuteczne pozbycie się rozstępów jest zastosowanie zabiegu dermabrazji. Jest to bardzo popularny zabieg wśród kobiet. Jest to głęboki peeling mechaniczny, polegający na kontrolowanym ścieraniu naskórka i górnych warstw skóry właściwej. Przed wykonaniem zabiegu lekarz wykonuje zastrzyk z miejscowym znieczuleniem, w związku z czym zabieg jest bezbolesny oraz w pełni bezpieczny. Natomiast tuż po samym zabiegu może pojawić delikatny obrzęk, który utrzymuje się zwykle przez okres około dwóch tygodni. Następnym z zabiegów jest mezoterapia. Zabieg ten ujednolica kolor skóry, poprawia jej jędrność oraz powoduje wygładzenie wszystkich nierówności. W celu osiągnięcia w pełni zadowalających efektów należy powtórzyć zabieg około cztery razy. Natomiast również masaż powoduje, iż nasze rozstępy mogą zniknąć. Udowodniono, iż systematyczne masaże poprawiają elastyczność i jędrność tkanek.

8 komentarze do Co na rozstępy?

 1. justa333 pisze:

  Miałam straszne rozstępy, wstydziłam się pokazać na basenie, dlatego postanowiłam coś z tym zrobić. Podeszłam do zabiegu dermabrazji i już nie musze się, aż tak wstydzić przed wyjściem na basen czy na plaże 🙂

  • kasha pisze:

   Ja również, miałam ten problem, ale ja skorzystałam z zabiegów laserowych z których jestem zadowolona, efekty są i mam nadzieje, że pozostaną na długo.

 2. Sandra pisze:

  W moim przypadku na rozstępy pomogły zabiegi laserowe, troche się bałam, że będzie boleć, ale nie było aż tak źle. Było warto, obecnie moja skóra jest bardziej gładka niż była przed zabiegiem.

  • Ju9 pisze:

   Ja też jestem zadowolona z efektów po zabiegu laserowym, myślałam również o zabiegu dermabrazji, ale stwierdziłam że zabieg laseowy będzie bardziej efektywny 🙂

 3. kaja23 pisze:

  Ja swoich rozstępów pozbyłam się w klinice medycyny estetycznej Clinica Cosmetologica. Zabieg miałam wykonany laserem Palomar Emerge. Zabieg nie wymagał znieczulenia i w moim odczuciu był dosyć przyjemny ;d.

 4. wannabe pisze:

  Rozstępy zazwyczaj powstają w przypadku niedoboru cynku. Więc warto wzbogacić swoją dietę o jakieś witaminki. Polecam również witaminę C. Skóra na pewno wtedy się wzmocni i łatwiej będzie walczyć z rozstępami podczas laseroterapii 😀

 5. giga pisze:

  Bez dwóch zdań laser jest najlepszy na rozstępy i nie ma co wydawać pieniędzy na kremy. Warto zainwestować w dobry zabieg przeprowadzony w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej:)

 6. sola pisze:

  a słyszał ktoś o zabiegu Karboksyterapii? Koleżanka mi coś kiedyś wspominała, że jest dobra na rozstępy. Możecie coś powiedzieć na ten temat?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *