Blizna po cesarce – jak się jej pozbyć?

Blizna po CC

Blizna po cesarce to problem młodych mam, których ciąża została rozwiązana przez cesarskie cięcie. Każda kobieta chce czuć się atrakcyjnie, a blizny w znaczącym stopniu mogą oszpecać nasze ciało. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, dzięki którym twarda blizna po cesarce może stać się mniej widoczna.

Blizna po cesarce – co trzeba o niej wiedzieć?

Blizna po cesarce u jednych kobiet będzie widoczna mniej, u innych bardziej. Niestety w znakomitej większości przypadków, przedstawicielki płci pięknej nie mają wpływu na to jak bardzo będzie widoczna ich blizna. Bardzo często widoczna blizna po cesarce jest problemem kobiet, które miały problem z wygojeniem się ran po cesarskim cięciu. Mogą to być na przykład pacjentki z cukrzycą, gdyż jak wiadomo ta choroba utrudnia gojenie się ran pooperacyjnych. Co ważne, u niektórych kobiet może powstać bliznowiec po cesarce, który może objawiać się nieprzyjemnymi dolegliwościami. Warto pamiętać o tym, że niektórym kobietom nawet niewielkie zgrubienie blizny po cesarce mogą sprawiać dyskomfort psychiczny. Dlatego dobrze byłoby, gdyby takie kobiety zapoznały się z ofertą zabiegów, które pomogą zwalczyć im uporczywe ślady po cesarskim cięciu.

Blizna po cc – zgrubienie, z którym można walczyć.

Walka ze zgrubieniem blizny po cc nie jest łatwa, ale każda kobieta, której blizna po cesarce sprawia dyskomfort fizyczny lub psychiczny, powinna skorzystać z ofert profesjonalnych zabiegów. Warto mieć na uwadze, że sam proces usuwania blizn może potrwać, dlatego pacjentka poddająca się zabiegom musi uzbroić się w cierpliwość.

Bliznowiec po cc może zostać usunięty dzięki następującym zabiegom:

  • laserowi Emerge,
  • Dermapenowi,
  • mezoterapii igłowej.

Blizna po cesarce

Laser Emerge doprowadza do powstania kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry, które z kolei odpowiadają za pobudzenie skóry do odnowy. Dzięki temu blizna po cesarce zostaje spłycona. Dla uzyskania optymalnych efektów konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów.

Zabieg Dermapen również jest dedykowany kobietom, których problemem jest blizna po cesarce. Specjalista przy użyciu głowicy pokrytej niewielkimi igiełkami podaje do skóry składniki, które stymulują skórę do odnowy.

Nieco podobnym do Dermapenu zabiegiem jest mezoterapia mikroigłowa. Specjalista wykonujący zabieg przy pomocy kaniuli aplikuje koktajl odżywczy, dzięki któremu skóra intensywnie się regeneruje, a blizna po cesarce staje się zdecydowanie mniej widoczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *