Czytaj: Artykuły

Złoty środek na pomarańczową skórkę – Balsam na cellulit

cellulit stock

Trudno nie przyznać, że cellulit jest największym wrogiem kobiety z obszaru urody ciała. Widoczny jest on na skórze nastolatki, kobiety dojrzałej i jeszcze starszej. Nie chroni przed nim wiek a nawet aktywność, chociaż ta ostatnia może wyraźnie spowolnić proces tworzenia się skórki pomarańczowej. Ponieważ cellulit dotyczy przede wszystkim kobiet powstawanie cellulitu przypisuje się co do zasady kobiecym hormonom, chociaż nie bez wpływu jest sposób odżywiania się i niehigieniczny tryb życia. 

Depilacja laserowa w Gdyni: Laser Vectus na twarz i ciało!

Laser Vectus - depilacja laserowa gwarantuje gładką twarz i ciało

Depilacja jest ważnym elementem dbania o swój wygląd. W dzisiejszych czasach mnóstwo ludzi dokonuje depilacji wielu części swojego ciała. W wykonywaniu tego typu zabiegów oczywiście przodują kobiety, które bardzo często depilują sobie nogi, pachy i wiele innych części ciała. Mężczyźni także coraz częściej decydują się na dokonywanie depilacji. W ostatnich czasach bardzo popularna stała się depilacja laserowa. Polega ona na wykorzystaniu energii lasera do niszczenia cebulek włosów. Dzięki czemu włosy nie mają już prawa więcej rosnąć. Ogromną zaletą tej metody jest jej wielka skuteczność. Depilacja laserowa daje niemal 100 % gwarancji, że w miejscach poddanych zabiegowi włosy nie będą już rosły. Jak to działa?

Maść na rozstępy – Działanie, konkretny wybór, składniki

stretches

Dbanie o estetyczny wygląd jest w dzisiejszych czasach bardzo powszechne. Niestety, często niezależnie od naszych działań mogą pojawiać się pewne problemy skórne, na występowanie których nie mamy większego wpływu. Mowa tu o rozstępach – czyli podłużnych liniowych bliznach. Pojawiają się one często kiedy zaburzona jest gospodarka hormonalna organizmu, a także w przypadku szybkiego przybierania na wadze lub gwałtownego wzrostu. Dotykają często kobiety w ciąży oraz dzieci i młodzież. Czy można im przeciwdziałać lub je łagodzić z wykorzystaniem odpowiednich balsamów i kremów?

Zabiegi, które pozwolą poczuć się lepiej

vialise

W dzisiejszych czasach, gdy z każdej strony propagowany jest kult piękna, nie sposób przejść obok tego obojętnie. Gdziekolwiek byśmy nie zajrzeli – czy to telewizja, prasa, portale społecznościowe – wszędzie możemy zauważyć piękne ciała osób, którym zazdrościmy idealnego wyglądu. Większość z nas ma większą lub mniejszą motywację do poprawienia swojego wyglądu, a tym samym swego samopoczucia, gdyż jak powszechnie wiadomo – piękne ciało, to również piękna dusza.

Trądzik różowaty. Leczenie domowe

Trądzik różowaty jest bardzo uciążliwą chorobą skóry twarzy. Najczęściej atakuje kobiety o jasnej karnacji, zazwyczaj między 40 a 50 rokiem życia. Objawia się w postaci rumienia czoła, nosa albo policzków a także pękających naczynek i zmian skórnych w postaci wyprysków i zaskórników. Jest nieuleczalny, jednakże koniecznie trzeba go leczyć. Nieleczony może doprowadzić do trwałych zmian skórnych, przerostu gruczołów łojowych, zwłóknień i obrzęków limfatycznych. Natomiast leczenie farmakologiczne, odpowiednia dieta oraz rozsądna pielęgnacja w spektakularny sposób osłabiają objawy choroby.

Pielęgnacja okolic oczu – jaki zabieg będzie najbardziej odpowiedni.

skóra przy oczach

Piękna, młoda i zdrowo wyglądająca twarz jest marzeniem każdego z nas. By to osiągnąć, bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja okolic oczu. W dobie licznych zabiegów oferowanych przez zakłady kosmetologii i medycyny estetycznej ciężko zdecydować o wyborze najlepszej dla nas metody. Potencjalny klient często czuje się zagubiony i zdezorientowany. Postarajmy się więc zastanowić jaki zabieg pod oczy jest najlepszy?

Co musisz wiedzieć o depilacji laserowej

laserowa depilacja

Laserowe usuwanie owłosienia jest polecane szczególnie dla osób, u których inne metody depilacji wywołują niepożądane efekty uboczne, np. zapalenie mieszków włosowych, wrastanie włosów, czy reakcje alergiczne na składniki produktu. Największą zaletą tego typu depilacji jest całkowite lub niemal całkowite usunięcie owłosienia z wybranych miejsc na ciele. Zabieg trzeba kilkakrotnie powtórzyć, ale już po kilku sesjach możemy zobaczyć efekty i cieszyć się gładką skórą nawet przez parę lat. W celu maksymalnego efektu wystarczą seria 4, czasami 6 zabiegów, które powtarza się co 4-10 tygodni. Zajmują od kilku do kilkunastu minut i są całkowicie bezpieczne.

Sposoby na usunięcie piegów

Czym są piegi? Piegi to czerwonawe plamki, które mogą występować na całym ciele, niemniej jednak najczęściej występują w okolicach twarzy. Wiele osób oswoiło się z tą osobliwością, a niektórym nawet się ona podoba. Niemniej jednak, wiele osób wciąż zastanawia się nad tym, jak usunąć piegi.

Przepisy na maseczki na trądzik

Maseczki z domowych składników oczyszczą cerę trądzikową.

Maseczki na trądzik i domowe maseczki na trądzik wracają do łask. Dzieje się tak dzięki filmom publikowanym w różnych serwisach internetowych. Metody, takie jak aloes na trądzik lub sok z aloesu na trądzik obecnie są znacznie bardziej popularnymi niż dziesięć lat temu. Wszystko to dzięki temu, że młodzi ludzie sięgnęli po jakieś stare księgi zielarskie i zaczęli testować te receptury – mające osiemdziesiąt lub sto lat historii. Mowa tu o użyciu danych maseczek domowej roboty i o rejestrowaniu skutków po jednym, dwóch i trzech tygodniach stosowania.

Walka z popękanymi naczynkami

Dla wielu osób popękane naczynka na twarzy stanowią jeden z najpoważniejszych problemów natury kosmetycznej. Wyglądają one nieestetycznie i są łatwo zauważalne, gdyż pojawiają się w bardzo widocznych miejscach na twarzy, takich jak okolice nosa i policzków. Skupiska popękanych naczynek mogą przypominać małe siniaki, dlatego w wielu przypadkach makijaż nie jest wystarczający, aby je ukryć, gdyż rozwinęły się za bardzo. Rozszerzone naczynka spowodowane mogą być niekorzystną dla skóry pogodą, na przykład silnym wiatrem lub mrozem, wysiłkiem fizycznym, a nawet gorącą kąpielą. Cera naczynkowa jest bardzo delikatna, więc szybko reaguje na takie czynniki, a nie sposób jest ich uniknąć.