Czytaj: Artykuły

Sposoby na usunięcie piegów

Czym są piegi? Piegi to czerwonawe plamki, które mogą występować na całym ciele, niemniej jednak najczęściej występują w okolicach twarzy. Wiele osób oswoiło się z tą osobliwością, a niektórym nawet się ona podoba. Niemniej jednak, wiele osób wciąż zastanawia się nad tym, jak usunąć piegi.

Niektórzy chwalą sobie naturalne metody, polegające głównie na stosowaniu kosmetyków różnych środków rozjaśniających domowej roboty. Niemniej jednak usuwanie przebarwień na twarzy w ten sposób może zająć wieki, a i tak nie przyniesie pożądanych rezultatów.

W związku z tym warto zainteresować się nieco skuteczniejszymi taktykami mającymi na celu usuwanie piegów. Jedną z najlepszych jest zastosowanie laseru Palomar Emerge. Na czym polega jego działanie? Wiązka lasera wysyłana jest do głębokich warstw skóry oraz powoduje tam mikrouszkodzenia. W ten sposób, organizm zmuszany jest do odnawiania tkanki. Owocuje to regeneracją skóry oraz jej rozjaśnieniem. Jest to wspaniały sposób na piegi oraz wszelkie inne przebarwienia na twarzy.

Co jeszcze może pomóc? Warto zdecydować się na Dermapen 3/Mezopen. Urządzenie to nakłuwa skórę wieloma małymi igiełkami i umieszcza tam substancję aktywną, która działa rozjaśniająco. Metoda ta bardzo skutecznie usuwa wszelkie czerwone plamki na twarzy.

Poza tym, warto także zainteresować się urządzeniem o nazwie GeneO+. W jaki sposób usuwa ono plamy na twarzy? Urządzenie posiada głowicę, która po przyłożeniu do ciała wzmaga produkcję dwutlenku węgla w danym miejscu. W odpowiedzi organizm wysyła w ten rejon skóry dobrze dotlenioną krew, co skutkuje likwidacją przebarwień.

Już tysiące osób skorzystało z powyższych zabiegów! Są one bezpieczne i nie szkodzą zdrowiu. Niemniej jednak, przez odbyciem sesji rozjaśniającej – z użyciem któregokolwiek z tych urządzeń, skonsultuj się z odpowiednim specjalistą. Powodzenia!

Walka z popękanymi naczynkami

Dla wielu osób popękane naczynka na twarzy stanowią jeden z najpoważniejszych problemów natury kosmetycznej. Wyglądają one nieestetycznie i są łatwo zauważalne, gdyż pojawiają się w bardzo widocznych miejscach na twarzy, takich jak okolice nosa i policzków. Skupiska popękanych naczynek mogą przypominać małe siniaki, dlatego w wielu przypadkach makijaż nie jest wystarczający, aby je ukryć, gdyż rozwinęły się za bardzo. Rozszerzone naczynka spowodowane mogą być niekorzystną dla skóry pogodą, na przykład silnym wiatrem lub mrozem, wysiłkiem fizycznym, a nawet gorącą kąpielą. Cera naczynkowa jest bardzo delikatna, więc szybko reaguje na takie czynniki, a nie sposób jest ich uniknąć.

Kiedy na prewencję jest już za późno, a kremy do twarzy przestały przynosić oczekiwane rezultaty, zauważyć możemy u siebie pajączki na twarzy. Jest to moment, w którym należy podjąć kroki i zadbać o estetykę naszej twarzy. Warto się zastanowić co na pajączki na twarzy pomaga najlepiej. Usuwanie pajączków metodą laserową jest jedyną z najlepszych opcji dostępnych na rynku. Ten zabieg na naczynka jest bezbolesny i przynosi szybkie rezultaty, w przeciwieństwie do kremów, które nie zawsze spełniają swoją funkcje. Już po kilku tygodniach nasza cera staje się jednolita i jej koloryt się poprawia, a jeśli dodatkowo w okresie pozabiegowym dba się o skórę twarzy, stosuje witaminę C i kremy z filtrem, rezultaty mogą pojawić się szybciej. Z tego względu laserowe usuwanie naczynek przynosi ulgę i pomoc dla osób, które z przykrym efektem cery naczynkowej zmagają się każdego dnia. Lekarze medycyny estetycznej na konsultacji pomogą wyjaśnić nam jak dokładnie działa zamykanie naczynek oraz pokazać przykładowe fotografie przed i po zabiegu, dlatego warto umówić się na spotkanie, nawet jeśli nie jesteśmy pewni, czy ten zabieg jest odpowiedni dla nas. Jeśli więc jesteś jedną z osób, która twarz ciągle narażona jest na czynniki zewnętrzne i zmaga się z cerą naczynkową to zabieg na popękane naczynka może być wyjściem idealnym.

Depilacja u kobiet

Bardzo dokładna depilacja jest w stanie przynieść zadowalające efekty. Właśnie o tym przekonują się te klientki, które wcześniej miały możliwość dokładnie zdobyć wiedzę na ich temat. To sprawiło, że zaczęły pozyskiwać wiadomości na temat samego zabiegu depilacji laserowej, jego przebiegu, jak i wszelkich przeciwwskazań. Na tej podstawie były o wiele lepiej przygotowane do zabiegów, na które zapisały się w wyznaczonym terminie. A było to możliwe, ponieważ wcześniej jeszcze zdecydowali się na wstępną konsultację dermatologiczną. Właśnie ona miała stwierdzić czy depilacja laserowa jest również zabiegiem, z którego będą mogły skorzystać. Czasami pojawiają się pewne choroby skórne bądź utrudnienia tymczasowe, które należy uwzględnić. Gdybyśmy mimo to zdecydowali się na zabieg to tak naprawdę moglibyśmy sobie zaszkodzić, a nie chcielibyśmy do tego doprowadzić. Nie musimy się jednak tym zbytnio przejmować, ponieważ znajdujemy się pod świetną opieką specjalistów, którzy wysilają się w salonach kosmetycznych i salonach urody oraz piękności. W nich pojawiają się lekarze, dermatolodzy, jak i specjaliści, którzy dokładnie badają swoich pacjentów. Dopiero, gdy są 100 procentowo pewni, że mogą zalecić pacjentowi dany zabieg depilacją laserową, to starają się go o tym jak najszybciej poinformować.

Jak przebiega depilacja?

Kobiety to najczęstsze klientki takich miejsc, które decydują się na zabieg depilacji laserowej. Przecież dla nich wygląd zewnętrzny i piękno osobiste jest bardzo ważne i to niemalże każdego dnia. Trzeba jeszcze zauważyć, że zwiększa się sama szybkość przeprowadzenia zabiegów laserowych. Wynika to z zastosowania urządzeń, w których wykorzystano najnowszą technologię. Dzięki temu zabiegi depilacji laserowej są skuteczniejsze i bardziej trwałe. Również to upewnia kobiety, aby ponownie i chętnie decydować się na zabiegi. Przecież chcą w ten sposób skutecznie pozbyć się owłosienia, które nie jest komfortowe – o tym problemie szerzej tutaj: http://expresskaszubski.pl/gospodarka/2017/05/depilacja-laserowa-laser-vectus-w-gdansku. Same nie byłyby w stanie o to zadbać w tak idealny sposób, przecież włosy zawsze odrastają. Ale tak już nie jest w przypadku depilacji laserowej. Oczywiście po pewnym czasie odrosną, ale trzeba zaznaczyć, że po dość długim okresie czasu. A to pozwoli kobietom cieszyć się z komfortu posiadania czystych od włosów okolic bikini, górnej wargi i pach.

Wygodna depilacja laserowa

Ocenia się, że na depilację decydują się również te osoby, które cenią sobie wygodę. Po pierwsze uzyskuje się komfort psychiczny, ponieważ już nie musimy walczyć z widocznym owłosieniem kiedy wybieramy się na basen czy plaże. Po drugie kobiety wykorzystują do usunięcia owłosienia zabiegi depilacji laserowej, w których używane są większe głowice lasera diodowego. Dzięki temu są w stanie skutecznie zabezpieczyć fragment każdego kobiecego ciała. Takie zabiegi są bezpieczne, jeśli nie pojawiają się żadne przeciwwskazania związane z ich przeprowadzeniem. Dodatkowo wtedy nie wywołują one żadnego dyskomfortu. Wynika to z odpowiednio dopasowanych parametrów do zabiegu, z uwzględnieniem możliwości pacjenta. A zarazem najnowsze lasery oferują jeszcze chłodzenie, dzięki czemu depilacja jest całkowicie bezbolesna.


źródło: https://trojmiasto.tv/Depilacja-Laserowa-Gdansk-VECTUS-Clinica-Cosmetologica-dr-Igor-Michajlowski-13044.html

Sprawdzone metody na worki i cienie pod oczami

Warto wiedzieć, że worki pod oczami to tak naprawdę wynik procesu, w wyniku którego w tym miejscu gromadzi się nadmiar płynu, który powinien być wydalany z organizmu. Ciało ludzkie składa się w większości z wody. Duża część płynu znajduje się w komórkach ciała, mniejsza w przestrzeni komórkowej.

Przy pomocy równowagi wodnej, pewnych funkcji narządów i układów, proporcja jest utrzymywana na stałym poziomie, a gdy równowaga jest uszkodzona pojawia się taki obrzęk. Istnieją sposoby, jak zlikwidować cienie pod oczami. Obrzęk ten stanowi objaw chorób narządów wewnętrznych. Niemniej jednak istnieją skuteczne sposoby na usuwanie worków pod oczami. Dobrym sposobem na to jest krem, bez którego trudno sobie wyobrazić poranki. Po około pół godziny stosowania obrzęk taki znika jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Krem o działaniu chłodzącym ma konsystencję żelu, łatwo się rozprowadza, jest lekki i nie powoduje podrażnień ani alergii. Nawilża on skórę, ale także lekko ją naciąga, dlatego warto go używać codziennie. Warto jednak wiedzieć że na worki pod oczami domowe sposoby bywają najlepsze. Pierwszym sposobem na spuchniętą twarz i oczy jest masaż kostkami lodu. Najpierw myje się twarz w letniej wodzie, potem zimną wodą, suszy się lekko ręcznikiem i masuje kilka minut kostkami lodu. Delikatny masaż okrężnymi ruchami pobudzi krążenie i zmniejszy obrzęk powiek. Jest to również świetny sposób na usunięcie oznak nieprzespanej nocy.

Warto wiedzieć, że na cienie pod oczami domowe sposoby także się sprawdzają. W tym miejscu także okazują się skuteczne kostki lodu, które odświeżają szybko skórę pod oczami, szczególnie przed wielkim wyjściem oraz poprawiają też kolor skóry na całej twarzy. Takie sposoby na cienie pod oczami sprawią, że będzie się wyglądać olśniewająco. Najlepszy sposób na usuwanie worków pod oczami są także mrożone srebrne łyżki. Ale te metalowe również mogą być skuteczne. Należy zrobić, stosując delikatny masaż obu stron twarzy. Niemniej jednak kostki lodu dają lepsze wyniki.

 

Henna do rzęs – jak poprawnie wykonać?

Są dostępne różne sposoby na podkreślenie oraz przyciemnienie barwy rzęs. Jednym z nich jest wykorzystanie henny, a więc naturalnego barwnika roślinnego, który uzyskuje się ze sproszkowanych liści oraz łodygi rośliny noszącej miano lawsonia bezbronna. Warto zapoznać się z jego charakterystyką, sposobem wykonania, a także wskazaniami.

Charakterystyka

Henna do rzęs jest preparatem nietoksycznym i naturalnym, który zapewnia co najmniej trzytygodniową koloryzację. Ponadto jest prosty w użyciu i dość tani. Ma on następujący wpływ na rzęsy:

 • nadaje im blask,
 • odżywia,
 • sprawia, że stają się sprężyste,
 • zapewnia ochronę przed wpływem czynników zewnętrznych,
 • wizualnie zwiększa ich objętość.

Sposób wykonania

Henna rzęs rozpoczyna się od posmarowania powiek tłustym kremem lub wazeliną i przyłożenia ligniny pod dolną linię rzęs, co ma przeciwdziałać zabarwieniu skóry. Następnie na podstawie instrukcji umieszczonej na opakowaniu należy przygotować roztwór z henny przeznaczonej do malowania rzęs. Przeważnie trzeba dokonać wymieszania żelu lub proszku z wodą utlenioną, dzięki czemu powstanie konsystencja gęstej śmietany. Kolejnym krokiem jest umieszczenie tej mikstury na szczoteczce do rzęs oraz zabarwienie nią rzęs. Po tym procesie lepiej nie otwierać oczu. Później w zależności od wykorzystanego środka należy poczekać od 5 do 10 minut i dokonać zmycia preparatu za pomocą płatka namoczonego w ciepłej wodzie. Jeżeli dojdzie do przedostania się henny do oka, to trzeba oczyścić je za pomocą obfitej ilości wody.

Dla kogo?

Henna na rzęsy jest zalecana dla osób, które m.in.:

 • posiadają gęste oraz długie rzęsy,
 • mają jasne rzęsy,
 • preferują aktywny styl życia,
 • nie noszą szkieł kontaktowych,
 • nie mają na nią alergii,
 • nie cierpią na choroby oczu.

Kiedy?

Malowanie rzęs henną jest wskazane, kiedy np.:

 • wybierasz się do siłowni,
 • zamierzasz popływać w basenie,
 • występują wysokie temperatury.

Jak usunąć blizny po oparzeniach?

Wiele osób ma na swoim ciele blizny po oparzeniu. Chciałby one znów mieć skórę, której nie będę się musiały wstydzić i móc ją pokazać. Wiadomo, że blizna po oparzeniu wygląda brzydko, często mają nierówną fakturę, są ciemne lub przebarwione i najtrudniej je usunąć. Wśród nich ślady oparzeń chemicznych są najgorsze, ponieważ wpływ szkodliwego związku chemicznego na skórę zwykle trwa dłużej niż przy oparzeniach cieplnych.

W skrajnych przypadkach blizna na skórze przypomina plastik, co dodatkowo osłabia ruchomość skóry, a jeśli blizna znajduje się, na przykład na szyi, może one ograniczyć możliwość poruszania głową. Podczas leczenia blizn należy przebudować skórę, ale nie ma jednej uniwersalnej metody. Warto wiedzieć, że laser frakcyjny na blizny może być najlepszym rozwiązaniem. Stanowi to jedną z najlepszych metod. Polega to na wykonaniu zabiegów nakierowywania lasera na skórę. Takie zabiegi są wykonywane w odstępach około miesiąca, ale warto wiedzieć, że przy każdej wizycie terapia jest modyfikowana i dostosowywana do potrzeb danego pacjenta. Wykonuje się takie zabiegi w znieczuleniu, przez co są one zupełnie bezbolesne. W przypadku blizny po oparzeniach trudno jest przewidzieć, jak długo potrwa leczenie. Niemniej jednak po kilku zabiegach nie powinno być już jej widać. Większe blizny zwykle wymagają więcej zabiegów (do kilkunastu), a leczenie trwa rok lub nawet dłużej.

Niemniej jednak ich całkowite usunięcie nie jest możliwe, ale ogromna poprawa jest jak najbardziej możliwa. Warto wiedzieć, że za usuwanie blizn cena nie jest zbyt wygórowana. Jeżeli mamy blizny, które są brzydkie i szpecące, a czasami nawet mogą prowadzić do obniżenia poczucia własnej wartości, należy zdecydować się na ich usunięcia laserem. Niemniej jednak za usuwanie blizn laserem cena jest nieco większa. Ale stanowi to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Zastosowanie laserów w leczeniu blizn pozwala na poprawę wyglądu i przyspieszenie ich zanikania w przypadku każdego pacjenta. Ponadto laseroterapia zapewnia także pomoc w leczeniu dojrzałych blizn.

 

Co na rozstępy?

Okres ciąży to wspaniały czas dla każdej kobiety, aczkolwiek efekty po ciąży nie zawsze są zadowalające. Chodzi tutaj w szczególności o pojawiające się rozstępy, a mianowicie rozstępy na bicepsie, jak również rozstępy na piersiach. Likwidacja rozstępów jedynie przy użyciu kremów może okazać się bezskuteczna, w takim przypadku najlepszym sposobem będzie udanie się na odpowiedni dla nas zabieg na rozstępy. Istnieje szereg sposobów na to, jak pozbyć się rozstępów, aczkolwiek wybór odpowiedniego sposobu powinien być kierowany naszymi predyspozycjami zdrowotnymi. Bowiem rozstępy po ciąży są rozstępami szczególnymi. Każdy zabieg na rozstępy powinien być skonsultowany z wykwalifikowanym do tego celu kosmetologiem.

Jak pozbyć się rozstępów

O rozstępy po ciąży powinniśmy zadbać w szczególny sposób. Do jednych z najpopularniejszych sposób na rozstępy stosowanych przez świeżo upieczone mamy jest laseroterapia, aczkolwiek zabieg ten odbywa się przy zastosowaniu metody pixelowej. W związku z czym zabieg jest bezbolesny oraz nie powoduje podrażnień. Z kolei metoda ampułkowa polega na miejscowym złuszczaniu skóry, powodując również silne ujędrnienie skóry oraz jej uelastycznienie. Kolejnym ze sposobów na skuteczne pozbycie się rozstępów jest zastosowanie zabiegu dermabrazji. Jest to bardzo popularny zabieg wśród kobiet. Jest to głęboki peeling mechaniczny, polegający na kontrolowanym ścieraniu naskórka i górnych warstw skóry właściwej. Przed wykonaniem zabiegu lekarz wykonuje zastrzyk z miejscowym znieczuleniem, w związku z czym zabieg jest bezbolesny oraz w pełni bezpieczny. Natomiast tuż po samym zabiegu może pojawić delikatny obrzęk, który utrzymuje się zwykle przez okres około dwóch tygodni. Następnym z zabiegów jest mezoterapia. Zabieg ten ujednolica kolor skóry, poprawia jej jędrność oraz powoduje wygładzenie wszystkich nierówności. W celu osiągnięcia w pełni zadowalających efektów należy powtórzyć zabieg około cztery razy. Natomiast również masaż powoduje, iż nasze rozstępy mogą zniknąć. Udowodniono, iż systematyczne masaże poprawiają elastyczność i jędrność tkanek.

Zdrowotne wartości Mediów Społecznościowych

Social media zmieniają nasze życie. Osoby, które dzięki nim stały się sławne, udowadniają, że platformy społecznościowe to sposób na dotarcie ze swoim przekazem do milionów odbiorców. Jednak jaki ma to związek z naszym zdrowiem? Okazuje się, że odpowiedni marketing w social mediach jest szczególnie skuteczny dla propagatorów zdrowego stylu odżywiania i aktywności fizycznej. Jednak tylko od nas, użytkowników, zależy, czy skorzystamy z tej wiedzy.

Różne twarze social media

– Social media zastępują tradycyjne środki przekazu takie jak telewizja czy prasa. Platformy społecznościowe to coraz bardziej efektywne kanały komunikacji z odbiorcami – mówi Kamil Jankowski z agencji social media Think Things. Rzeczywiście, odbiorcy coraz więcej czasu poświęcają aktywności w social mediach. Prym wiedzie oczywiście Facebook, jednak tuż za nim znajduje się Youtube, Instagram, Snapchat, a także Twitter. Z tych serwisów chłoniemy najwięcej wiedzy, przez co kształtują one nasz sposób myślenia. Jeżeli jesteśmy osobami, które dbają o swoją dietę i aktywność fizyczną – lub chcemy się nimi stać – to powinniśmy zacząć obserwować przynajmniej jeden fanpage poświęcony podobnej tematyce. Dzięki temu będziemy stymulować nasz umysł, często nawet podświadomie, przekazem dotyczącym zdrowego stylu życia.

Jak być aktywnym dzięki social mediom?

Reklama i promocja zdrowego stylu życia jeszcze nigdy nie była tak prosta jak właśnie teraz. Wystarczy podać przykład Ewy Chodakowskiej, która stała się motywacją dla milionów Polek. Trenerka stosując odpowiedni marketing dotarła do innych pokazując, że aktywność fizyczna może stanowić stały punkt w naszym życiu. Prowadzenie fanpage skupiła nie tylko na promocji ćwiczeń, ale również sposobów na polepszenie diety i przede wszystkim – na motywacji do działania. O skuteczności jej działań świadczą setki, a nawet tysiące przemian osób, które przeszły na aktywny styl życia. Ich codzienność odmieniła się właśnie dzięki social mediom. Jeśli chcemy uczynić sport stałym elementem naszej codzienności warto zostawiać polubienia na odpowiednich profilach.

Szybka, zdrowa i smaczna dieta w social mediach

Kolejni blogerzy kulinarni lub osoby chcące podzielić się swoimi zdrowymi przepisami decydują się na prowadzenie fanpage. Dzięki social mediom zyskujemy dostęp do prawdziwej skarbnicy smacznych przepisów, które działają korzystnie na nasze zdrowie. Dodatkową motywacją są estetyczne zdjęcia umieszczane na Facebooku lub Instagramie – na ich widok chęć do zdrowego gotowania staje się podwójna. Reklama zdrowego jedzenia w social mediach to jednak nie wszystko, równie często szukamy porady. Gdy chcemy porozmawiać na temat danej diety lub jedzenia z innymi, wystarczy, że dołączymy do odpowiedniej grupy dyskusyjnej. Na platformach social media pomoc znajdą również osoby z dietą wykluczającą, które nie tolerują mleka, glutenu albo innych alergenów. Taki odmienny styl odżywiania do dzielenia się swoimi pomysłami na zdrowe i smaczne posiłki, które nie zawierają szkodliwych dla nich składników.

A może by zasięgnąć porady specjalisty?

Swoje sposoby na marketing w social mediach znalazły również profile, na których użytkownicy danej dzielą się opiniami odnośnie lekarzy. Opinie nie są wystawiane przez osoby anonimowe, dzięki czemu jesteśmy pewni ich wiarygodności. Takie strony zawierają również wiele przydatnych treści, w tym porady zdrowotne i przypomnienia o regularnych badaniach – więcej w tym temacie tutaj – http://zdrowemigdalki.net.pl/artykuly/social-media-ratunkiem-dla-twojego-zdrowia/.

Czy to jednak wystarczy?

Wszystko zależy od nas – nawet najbardziej skuteczna agencja social media nie przekona nas do zdrowego stylu życia, jeśli sami nie będziemy tego chcieli. Powyższe sposoby na zdrowie mogą być dla nas inspiracją, motywacją i wskazówką, jednak to my powinniśmy ruszyć się sprzed komputera w kierunku aktywnego życia.

Domowe sposoby na hemoroidy

Hemoroidy to bardzo przykra dolegliwość, z którą można walczyć na szereg różnych sposobów. Oprócz pomocy ze strony lekarza, można także skorzystać domowych metod radzenia sobie z hemoroidami. Lekarze aplikują zwykle czopki i maść na hemoroidy. Istnieją jednak alternatywne metody leczenia hemoroidów, które, co prawda zwykle nie są w stanie zlikwidować tego problemu, ale można z ich wykorzystaniem zminimalizować dolegliwości, które utrudniają codzienne życie i wspomóc leczenie stosowane przez lekarza.

Czym są złogi jelitowe / kałowe?

Jelito grube stanowi bardzo mocno ukrwiony i unerwiony organ. Z powodu gęstości tkanek nerwowych oraz złożoności ich funkcji w układzie nerwowym okrężnicy powoduje, że nierzadko określa się je mianem drugiego mózgu. Stanowi ono ostatni etap w układzie pokarmowym. Jest pofałdowane, a jego długość to około 1,5 m. Oprócz jelit mamy także do czynienia m.in z cholesterolem – problem opisany tutaj, czyli Jak przeciwstawić się cholesterolowi?

W momencie nieprawidłowego funkcjonowania jelita może dojść do powstania pewnych anomalii, jakimi są złogi jelitowe. Kiedy z różnych powodów zostanie zakłócone wchłanianie i wydalanie przez jelito, może to powodować złe formowanie masy kałowej wewnątrz organizmu. Pokarm trawiony przez organizm trafia do okrężnicy, tam natomiast spędza 12 do 24 godzin. Cały czas następuje jego przesuwanie, po czym zostaje wydalony na zewnątrz. Jeżeli do tego nie dojdzie, należy uznać taką sytuację za zaparcie. Wskutek współczesnej diety, pokarmów wysoko przetworzonych, ubogich w składniki mineralne i błonnik perystaltyka jelit najczęściej zawodzi, przez co liczne złogi jelitowe odkładają się na ich ściankach niekiedy doprowadzając do licznych komplikacji i pojawiania się innych chorób np. cholesterol – na tej stronie sprawdzicie co i jak.

Z czasem ścianki okrężnicy są coraz mocniej obklejone resztkami pokarmów. Jelito może jednorazowo procesować do 2,5 kg treści. Wszelkiego rodzaju złogi kałowe mogą jednak ważyć zdecydowanie więcej, a to bardzo negatywnie wpływa na cały organizm. Ruchy perystaltyczne osłabiają się, a stanowiąca część okrężnicy poprzecznica zaczyna opadać, uciskając tym samym inne narządy wewnętrzne. Im większa jest ta masa, tym większe kamienie kałowe powstają, powodując wiele dolegliwości, jak ból brzucha, mdłości, wymioty, a także krwawienie z odbytu i zaparcia.

Nieprawidłowa motoryka jelita wpływa na jego deformację, za co są odpowiedzialne właśnie twarde fragmenty ubitego kału, które dostają się we wszystkie zakamarki pofałdowanej ściany jelita. Są to wspomniane już złogi kałowe.

Ich twardość oraz wielkość może mieć różny stopień. W razie jakichkolwiek niepokojących objawów należy jak najszybciej zasięgnąć porady lekarskiej, ponieważ zjawisko to może stanowić spore niebezpieczeństwo dla zdrowia.