Czytaj: Artykuły

Krosty na pośladkach – jak się ich pozbyć

Krosty na pośladkach zawsze prezentują się mało estetycznie i to głównie dlatego każdy, kto miał do czynienia z takim problemem, marzy o tym, aby jak najszybciej się ich pozbyć. Na całe szczęście pryszcze na pośladkach wcale nie muszą być wyrokiem i istnieją sposoby, dzięki którym zniknie każdy pryszcz na pośladku.

Blizna po cesarce – jak się jej pozbyć?

Blizna po CC

Blizna po cesarce to problem młodych mam, których ciąża została rozwiązana przez cesarskie cięcie. Każda kobieta chce czuć się atrakcyjnie, a blizny w znaczącym stopniu mogą oszpecać nasze ciało. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, dzięki którym twarda blizna po cesarce może stać się mniej widoczna.

Body wrapping – kosmetyki, które pomogą wzmocnić efekt zabiegu

Warto poznać innowacyjną metodę, jaką jest body wrapping. Kosmetyki, których należy używać podczas zabiegu, zawsze idą ze sobą w parze. To właśnie dlatego tak ważne jest, aby zadbać o ich prawidłowy dobór. Dobrze jest też zdawać sobie sprawę z tego, czemu są one tak ważne oraz w jaki sposób je stosować, aby zabieg body wrapping był faktycznie skuteczny.

Leczenie zmian skórnych takich jak ŁUPIEŻ PSTRY

Łupież pstry – leczenie tej przypadłości to proces długotrwały, wymagający samodyscypliny i determinacji. Pokrywające skórę plamy potrafią szybko obejmować coraz większą powierzchnię ciała, a towarzyszące im uczucie suchości, świąd oraz olbrzymi dyskomfort potrafią skutecznie uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie. Istnieją jednak nie tylko leki, ale również specjalne kosmetyki, czyniące leczenie łupieżu pstrego dużo prostszym.

Trycholog – odwiedź go w trosce o włosy i skórę głowy

Łysienie androgenowe

Trychologia jest dziedziną, która zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób skóry głowy oraz włosów. W Polsce trychologia zaczęła być doceniana dopiero kilka lat temu, jednak do tej pory są osoby, które nawet nie słyszały o trychologu.

Czy botoks na nadpotliwość będzie skutecznym środkiem?

Jak zatrzymać nadpotliwość?

Nadpotliwość to schorzenie o skutkach nie tylko zdrowotnych, ale również społecznych i psychologicznych, ponieważ odbiera pewność siebie, utrudnia kontakty z innymi oraz codziennie funkcjonowanie.  Nadpotliwość może przyjąć dwie formy, miejscową i uogólnioną. W pierwszym przypadku dotyka ona tylko niektórych części ciała np. dłoni, twarzy czy stóp. W drugiej sytuacji schorzenie obejmuje całe ciało. Hiperhydroza (nadpotliwość) może mieć podłoże genetyczne lub też może być wywołana przez czynniki takie jak pikantne, gorące potrawy, stres, silne emocje, spożywanie alkoholu lub palenie papierosów.

Kilka słów o zawodzie trychologa – przeczytaj.

Wypadanie włosów u męzczyzny

Trychologia jest nowoczesną dziedziną kosmetologii oraz dermatologii zajmująca się  chorobami skóry owłosionej głowy oraz chorobami włosów. Dziedziną tą zajmują się zarówno dermatolodzy, jak i trycholodzy. Trycholog jest kosmetologiem, który odbył odpowiednie szkolenie w zakresie diagnozowania chorób skóry owłosionej głowy, określania jakie są przyczyny wypadania włosów oraz metod pielęgnacji i zabiegów służących ograniczeniu wypadania włosów. Nadmierne wypadanie włosów jest bardzo częste i to właśnie trycholog lub kosmetolog jest w stanie udzielić rzetelnego wsparcia wszystkim, którzy poszukują pomocy w gestii przeciwdziałania wypadaniu włosów.

Odchudzanie – skuteczne zabiegi odchudzające

Jak szybko schudnąć?

W XXI wieku szczupła sylwetka jest coraz szerzej promowana przed media oraz licznych celebrytów. W związku z tym coraz więcej osób zmagających się z nadwagą lub otyłością postanawia zawalczyć o lepszą sylwetkę poprzez odchudzanie. Niejednokrotnie ćwiczenia oraz dieta na dają pożądanego efektu. Rozwój medycyny estetycznej umożliwia pokonanie problemu nadwagi w sposób szybki i bezbolesny. Jakie zabiegi umożliwiają skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej?

Zabieg na rumieńce na twarzy

Rumieńce na twarzy

Zakłopotanie lub zdenerwowanie może sprawiać, że u niektórych osób na policzkach wykwitają czerwone plamy. Mogą wywołać jeszcze większe zawstydzenie. Pomimo nakładania warstw makijażu przez kobiety, to nadal nie jest wystarczające rozwiązanie. Zabiegi specjalistyczne są w stanie skutecznie i bezpiecznie pomóc uporać się z problemem rumieńców.

Złoty środek na pomarańczową skórkę – Balsam na cellulit

cellulit stock

Trudno nie przyznać, że cellulit jest największym wrogiem kobiety z obszaru urody ciała. Widoczny jest on na skórze nastolatki, kobiety dojrzałej i jeszcze starszej. Nie chroni przed nim wiek a nawet aktywność, chociaż ta ostatnia może wyraźnie spowolnić proces tworzenia się skórki pomarańczowej. Ponieważ cellulit dotyczy przede wszystkim kobiet powstawanie cellulitu przypisuje się co do zasady kobiecym hormonom, chociaż nie bez wpływu jest sposób odżywiania się i niehigieniczny tryb życia.