Czytaj: Artykuły

Trycholog – odwiedź go w trosce o włosy i skórę głowy

Łysienie androgenowe

Trychologia jest dziedziną, która zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób skóry głowy oraz włosów. W Polsce trychologia zaczęła być doceniana dopiero kilka lat temu, jednak do tej pory są osoby, które nawet nie słyszały o trychologu.

Czy botoks na nadpotliwość będzie skutecznym środkiem?

Jak zatrzymać nadpotliwość?

Nadpotliwość to schorzenie o skutkach nie tylko zdrowotnych, ale również społecznych i psychologicznych, ponieważ odbiera pewność siebie, utrudnia kontakty z innymi oraz codziennie funkcjonowanie.  Nadpotliwość może przyjąć dwie formy, miejscową i uogólnioną. W pierwszym przypadku dotyka ona tylko niektórych części ciała np. dłoni, twarzy czy stóp. W drugiej sytuacji schorzenie obejmuje całe ciało. Hiperhydroza (nadpotliwość) może mieć podłoże genetyczne lub też może być wywołana przez czynniki takie jak pikantne, gorące potrawy, stres, silne emocje, spożywanie alkoholu lub palenie papierosów.

Kilka słów o zawodzie trychologa – przeczytaj.

Wypadanie włosów u męzczyzny

Trychologia jest nowoczesną dziedziną kosmetologii oraz dermatologii zajmująca się  chorobami skóry owłosionej głowy oraz chorobami włosów. Dziedziną tą zajmują się zarówno dermatolodzy, jak i trycholodzy. Trycholog jest kosmetologiem, który odbył odpowiednie szkolenie w zakresie diagnozowania chorób skóry owłosionej głowy, określania jakie są przyczyny wypadania włosów oraz metod pielęgnacji i zabiegów służących ograniczeniu wypadania włosów. Nadmierne wypadanie włosów jest bardzo częste i to właśnie trycholog lub kosmetolog jest w stanie udzielić rzetelnego wsparcia wszystkim, którzy poszukują pomocy w gestii przeciwdziałania wypadaniu włosów.

Odchudzanie – skuteczne zabiegi odchudzające

Jak szybko schudnąć?

W XXI wieku szczupła sylwetka jest coraz szerzej promowana przed media oraz licznych celebrytów. W związku z tym coraz więcej osób zmagających się z nadwagą lub otyłością postanawia zawalczyć o lepszą sylwetkę poprzez odchudzanie. Niejednokrotnie ćwiczenia oraz dieta na dają pożądanego efektu. Rozwój medycyny estetycznej umożliwia pokonanie problemu nadwagi w sposób szybki i bezbolesny. Jakie zabiegi umożliwiają skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej?

Zabieg na rumieńce na twarzy

Rumieńce na twarzy

Zakłopotanie lub zdenerwowanie może sprawiać, że u niektórych osób na policzkach wykwitają czerwone plamy. Mogą wywołać jeszcze większe zawstydzenie. Pomimo nakładania warstw makijażu przez kobiety, to nadal nie jest wystarczające rozwiązanie. Zabiegi specjalistyczne są w stanie skutecznie i bezpiecznie pomóc uporać się z problemem rumieńców.

Złoty środek na pomarańczową skórkę – Balsam na cellulit

cellulit stock

Trudno nie przyznać, że cellulit jest największym wrogiem kobiety z obszaru urody ciała. Widoczny jest on na skórze nastolatki, kobiety dojrzałej i jeszcze starszej. Nie chroni przed nim wiek a nawet aktywność, chociaż ta ostatnia może wyraźnie spowolnić proces tworzenia się skórki pomarańczowej. Ponieważ cellulit dotyczy przede wszystkim kobiet powstawanie cellulitu przypisuje się co do zasady kobiecym hormonom, chociaż nie bez wpływu jest sposób odżywiania się i niehigieniczny tryb życia. 

Depilacja laserowa w Gdyni: Laser Vectus na twarz i ciało!

Laser Vectus - depilacja laserowa gwarantuje gładką twarz i ciało

Depilacja jest ważnym elementem dbania o swój wygląd. W dzisiejszych czasach mnóstwo ludzi dokonuje depilacji wielu części swojego ciała. W wykonywaniu tego typu zabiegów oczywiście przodują kobiety, które bardzo często depilują sobie nogi, pachy i wiele innych części ciała. Mężczyźni także coraz częściej decydują się na dokonywanie depilacji. W ostatnich czasach bardzo popularna stała się depilacja laserowa. Polega ona na wykorzystaniu energii lasera do niszczenia cebulek włosów. Dzięki czemu włosy nie mają już prawa więcej rosnąć. Ogromną zaletą tej metody jest jej wielka skuteczność. Depilacja laserowa daje niemal 100 % gwarancji, że w miejscach poddanych zabiegowi włosy nie będą już rosły. Jak to działa?

Maść na rozstępy – Działanie, konkretny wybór, składniki

stretches

Dbanie o estetyczny wygląd jest w dzisiejszych czasach bardzo powszechne. Niestety, często niezależnie od naszych działań mogą pojawiać się pewne problemy skórne, na występowanie których nie mamy większego wpływu. Mowa tu o rozstępach – czyli podłużnych liniowych bliznach. Pojawiają się one często kiedy zaburzona jest gospodarka hormonalna organizmu, a także w przypadku szybkiego przybierania na wadze lub gwałtownego wzrostu. Dotykają często kobiety w ciąży oraz dzieci i młodzież. Czy można im przeciwdziałać lub je łagodzić z wykorzystaniem odpowiednich balsamów i kremów?

Zabiegi, które pozwolą poczuć się lepiej

vialise

W dzisiejszych czasach, gdy z każdej strony propagowany jest kult piękna, nie sposób przejść obok tego obojętnie. Gdziekolwiek byśmy nie zajrzeli – czy to telewizja, prasa, portale społecznościowe – wszędzie możemy zauważyć piękne ciała osób, którym zazdrościmy idealnego wyglądu. Większość z nas ma większą lub mniejszą motywację do poprawienia swojego wyglądu, a tym samym swego samopoczucia, gdyż jak powszechnie wiadomo – piękne ciało, to również piękna dusza.

Trądzik różowaty. Leczenie domowe

Trądzik różowaty jest bardzo uciążliwą chorobą skóry twarzy. Najczęściej atakuje kobiety o jasnej karnacji, zazwyczaj między 40 a 50 rokiem życia. Objawia się w postaci rumienia czoła, nosa albo policzków a także pękających naczynek i zmian skórnych w postaci wyprysków i zaskórników. Jest nieuleczalny, jednakże koniecznie trzeba go leczyć. Nieleczony może doprowadzić do trwałych zmian skórnych, przerostu gruczołów łojowych, zwłóknień i obrzęków limfatycznych. Natomiast leczenie farmakologiczne, odpowiednia dieta oraz rozsądna pielęgnacja w spektakularny sposób osłabiają objawy choroby.